Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

"přepínání" spotřebičů

Autor: Tomáš Socha
Datum: 25.03.2020 22:40
uživatel: 120864


Hodlám do kuchyně umístit myčku, ale bohužel jsem zjistil, že mám v kuchyni pouze dva 16A okruhy. Na jednom jsou veškeré zásuvky vč. horkovzdušné trouby a na druhém 2 kW 10l bojler pod dřezem. Chtěl bych se zdejších odborníků zeptat, jestli existuje nějaké hotové řešení, díky kterému by se v případě vyššího příkonu(nahřívání) v myčce (příkon cca 2,4kW) automaticky vypnul přívod do bojleru, aby mi tato kombinace nevyhodila jistič, případně jestli není prasárna použít na tento okruh (2,5mm2 v mědi) 20A jistič nebo nějaké jiné vhodné řešení... Díky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Mirek Svejda
Datum: 26.03.2020 10:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Na tyto účely se používá prioritní relé. Jenže to se obvykle montuje přímo do rozvaděče. Vy by jste potřeboval nějakou rozdvojku s tímto relé a to nevím, zda se prodává. Možná si tam nechat osadit malý rozvaděč.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama