Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Prosim o radu plynový hořák

Autor: Radek Brčák
Datum: 26.03.2020 21:43
uživatel: 132193

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den. Chtěl bych poprosit o radu. Mam plynový gril klasiku. Rozhodl jsrm se ze si k nemu jeste pridelam bocni horak (plotynku) Na ohrev vody vareni omacek na panev atd... A zde je muj dotaz. Doma jsem mel klasicky jendoplotynkovy varic ktery se srouboval primo na 2 Kg Propan Butan lahev. Na teto lahvy horak nadherne hori. Nicmene kdyz jsem horak zabudoval do grilu a propojil ho pres T kus od hadice co jde ke grilu pres 30 Mbar regulator tak horak vubec nehori. Moc tomu nerozumim kdyz na lahvy bez regulatoru frci paradne. V horaku je tryska 0.20 mm zkusil jsem ji nejprve prevrtat na 0.50 mm uz to dokonce i horelo ale plamen byl nic moc. Takovy spis do oranzova jako kdyby malo vzduchu. Zkusil jsem jeste trysku s otvorem 1.0 mm ale porad plamen spatny.
Mohl bych pozadat o.rady zkusene plynare v cem muze byt problem proc mi ten horak s 30 Mbar regulatorem nehori?? Prece plynove sporaky jsou take zapojeny pres regulator a plamen maji paradni...

Dekuji vsem za vase rady

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Pavel Pavlo26.03.2020 23:20
Pavel Pavlo26.03.2020 23:07
Pavel Pavlo26.03.2020 23:00
Radek Brčák26.03.2020 22:42
Pavel Pavlo26.03.2020 22:35

Datum: 26.03.2020 22:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132193
reakce na ...
Dobrý vecer. Dekuji za odpoved. Presne takove jsem mel tuseni. Zkousel jsem s tim laborovat i dokonce zvetsovat,zmensovat otvory pro prisun vzduchu. Trysky ruzne velikosti a snad jen jednou se mi povedl takovy plamen vzhledove OK. Neslo to vubec stelovat pri otaceni ventilu se nic nedelo. Plamen mel tedy modrou barvu nehorel uz oranzove ale jeho vyrevnost nebyla valna. Da se rici ze se skoro dal sfouknout usty.
Mohl by jste mi doporucit jaky horak bych mel zakoupit?? Nebo nejakou radu jak jak bych to mohl zprovoznit
Dekuji

Autor: Pavel Pavlo
Datum: 26.03.2020 23:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100426
reakce na ...
Tak to byla spíše náhoda, ale nespolehlivá.
Kupte něco takového -
https://www.super-naradi.cz/MEVA-stolni-plynovy-varic-RIGA-1-nizkotlaky-s-vikem-2323B-d32352.htm

Datum: 26.03.2020 23:07 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ono v jedno plotynce moc na výběr není.

Datum: 26.03.2020 23:20 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jinak není třeba vymýšlet už vymyšlené.
https://www.obi.cz/plynove-grily/jamestown-plynovy-gril-se-3-horaky-percy/p/5374277

https://www.grilguru.cz/campingaz-2-series-classic-exs

Datum: 26.03.2020 22:35 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Odpověď je jednoduchá.
Gril máte na nízkotlak 30 mBar, ovšem vařič je na vysokotlaký (přímý tlak z 2kg lahve).
Protože je vařič již konstruovaný na VT... Množství plynu/množství vzduchu, tak ho prakticky nikdy NEPŘIZPUSOBÍTE pro 30mBar a to ani prevrtáním trysky, protože pro zvýšené množství plynu nebudete mít konstrukčně zase dostatek vzduchu.

Pomoc je jednoduchá - musíte si pořídit vařič na PB, ale musí být na 30mBar...tedy přes regulátor a ten si upravit ke grilu.

Snad jsem to popsal srozumitelně.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama