Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Plynový kotel Attack PLQ/KLQ

Autor: Jiří Kučera
Datum: 27.03.2020 18:15
uživatel: 113187

Zdravím všechny,
máte prosím někdo zkušenosti s tímto kotlem. V provozu je asi 4 roky a vždy v pohodě. Před pár týdny přestal topit a nemůžu přijít na to proč. Mamka nemrzne, má i alternativu na dřevo.
Termostat komunikuje, sepne při změně teploty, ale kotel nezapíná.
Zkoušel jsem reset na elektronice, vytažení ze zásuvky, přípínaní režimů zima/leto a vše bez výsledně.
Podotýkám, že plyn v domě jde - vaří se, není zastaven u kotle apod. Jediné co mě zarazilo oproti našemu kotlu Dakon doma je signalizace tlaku. U Dakonu musí být asi 1kPa, aby kotel sepnul. Attack má asi 0,1kPa. Ale na druhou stranu je to oběhová soustava s čerpadlem a expanzkou, která je pod stropem. Z poloviny je však plná, tudíž nemyslím, že je to tím tlakem.
Jelikož je aktuálně asi problém někoho sehnat, zajímá mě názor někoho, kdo s tím má nějaké zkušenosti. Než v létě zavoláme pravidelný servis. Díky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Karel Janásek29.03.2020 08:23
Ondřej jjj28.03.2020 22:15
Karel Janásek28.03.2020 20:51
Jiří Kučera28.03.2020 17:56
Ondřej jjj28.03.2020 15:14
Jiří Kučera28.03.2020 12:52
Pavel Pavlo28.03.2020 11:29
Jiří Kučera28.03.2020 11:27
Ondřej jjj27.03.2020 20:28

Datum: 29.03.2020 08:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105404
reakce na ...
Věčný plamínek vám hoří?Po jeho zapálení je nutno ještě pootočit stiskacím knoflíkem do polohy start,pokud je v kotli pl.ventil "SIT".Pokud je pl.ventil HONEYWELL,není nutno pootočení provést.

Autor: Karel Janásek
Datum: 28.03.2020 20:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105404
reakce na ...
Máte na svorkách pl.ventilu 230V?Pokud ano,tak je vadná kostka ventilu,nebo vám nejde plyn.Může být zaseklý plynoměr

Autor: Ondřej jjj
Datum: 27.03.2020 20:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110009
reakce na ...
Tendle kotel nedelam..

Ale nejdriv..

Kotel ma displej nebo cudliky?

Sviti na kotli porucha?

Kotel ma zapaleni plamene elektronikou nebo je tam vecny plaminek?

Prostorovy termostat ma baterky a menil jste je?(todle je nejdůležitější)

Datum: 28.03.2020 11:27 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Přepínač On/Off, zima/léto a dva ukazatele teplota a tlak
Nic digitálního tam není.
Porucha nesvítí.
Zapalování elektronika - podle rozložení tlačítek na kotli a návodu a taky podle toho, že nikde není žádný otvor na věcný plamínek.
Termostat baterky jsem vyměnil ještě než jsem začal hledat dál. Pak restart kotlem tlačítkem na elektronice a pak už všelijaké další kombinace.

Autor: Pavel Pavlo
Datum: 28.03.2020 11:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100426
reakce na ...
Moc se mi nezdá ten váš popis s určeným minimálním tlakem v systému.
Většinou je snímač tlaku ON/Off na cca 0,8 Baru!

Datum: 28.03.2020 12:52 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Je tam 0,1kPa a topná soustava je pouze přízemí a expanzka je u stropu a není uzavřená, kdyby voda vřela, tak vyteče. Nevím jestli to popisuji správně, ale takto to vidím.
Doma mám cca 1kPa, ale doma mám expanzku v kotli s tím gumovým pytlem a máme patrový dům.
Doma pokud je tlak pod 0,8kPa, tak kotel nezapne. Ale tady u tohoto nevím, jestli se zaměřit na tlak. Ale potom nevím, jak ho zvýšit. Když přileju vodu, tak to nic neřeší. Kolik do expanzky doleju než přeteče přes přetok? Litr? To mi nedá 0,8kPa nebo jo? Expanzka tam vody má do poloviny, zkoušel jsem přes kontrolní ventil.

Datum: 28.03.2020 15:14 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Litinaky nemaji casto snimac tlaku..

Zkuste vyklemovat termostat a sundat predni kryt zda nesviti cervena zapalovaci elektornika(pokud tam je)

Pak zkuste kouknout zda tam nejsou havarijni termostaty.. takova cerna cepicka co se vysroubuje a zamackne se spejli

Datum: 28.03.2020 17:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak asi poslední pokus. Porucha nikde nesvítí, ani tam není kontrolka.
Odpojil jsem pokojový termostat (takto jsem to aspoň pochopil), vypnout, restart, taky nic.
Z přední strany, kam se dostanu nikde nejsou žádná čidla, která by se dala zamáčknout.
Asi to vzdávám, objednávám servis a pokusím se u toho být.

Datum: 28.03.2020 22:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Termostat je pripojeny dvojlinkou.. kdyz tu dvojlinku odpojite z termostatu a ty dva konce dratu spojite tim proklemujete termostat(samo kdyz nato budete sahat chce odpojit kotel ze zasuvku.. spojit ten drat a kotel zapnout

Jinak asi to nechte servisu

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama