Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Cena za rozvod podlahového topení a vody + odpady

Autor: Roman Novotný
Datum: 29.03.2020 13:20
uživatel: 132201

Dobrý den,

přišla mi dnes nabídka od známého na rozvody podlahového topení, vody a odpadů. Zdá se mi to ale nějak moc, co myslíte? Máme bungalov 180m2.

Topení:

Celkem 153bm natahaných trubic, montáž rozvaděče, kotle + bojler, pokládka 10cm polystyrenu, 3x radiátor. Spodní vrstvu polystyrenu si položíme sami.

Cena = 278 839,-

Rozvod vody a odpadů:

Celkem 131bm vodního potrubí + dva geberity, montáž všech umyvadel, baterií, vany.

Cena = 92 775,-

Celkem tedy = 371 614,- Kč

Děkuji za všechny názory.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 59   starší >>
Datum: 29.03.2020 19:31 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
.

Autor: Petr Stoll
Datum: 30.03.2020 21:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100221
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Dobrý večer, bez projektové dokumentace je těžké dělat nějakou přesnější kalkulaci, tak jen pro názornost:
- potrubí jsrm ocenil pro rozteč 150 mm, tzn. spotřeba potrubí cca 7m/m2, pokud by byla rozteč 200 mm, počítejte spotřebu cca 5m/2 (neznám však typ potrubí, jen dimenzi D 16 mm)
- rozdělovač s mícháním je pravděpodobně kombinovaný, tzn. pro podlahové vytápění a radiátory
- u kotle není oceněno odkouření, hydraulický propoj je v ceně sestavy
- ceny materiálů jsou doporučené ceny od výrobců, tzn., že montážní firma by je neměla překročit
- ceny za montáž jsou směrné od ÚRSu
- vodovod a kanalizaci jsem neoceňoval, předpokládám, že vás zajímalo především vytápění

Datum: 31.03.2020 09:14 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý, děkuji za info. Ta celková cena je s DPH?

Právě, že cena za vodu se nám zdá hrozně přemrštěná, už i ostatní řemeslníci nám řekli, že je to fakt hodně. Teď stojíme právě na vodákovi, tak už shanime jiného.

Datum: 31.03.2020 09:54 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, jsou to ceny bez DPH. Večer vám kouknu na tu vodu.

Datum: 31.03.2020 10:20 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To jste se sešli tedy nastejno.

OK díky moc. Počkám si ještě na tu vodu.

Datum: 31.03.2020 20:01 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Dobrý večer, přeposílám ještě vodovod, kanalizaci a ZTI.
Nejsou tam však zařizovací předměty, ve výpisu máte jen montáž.
Zkuste oslovit více firem, cenová nabídka by neměla přesáhnout uvedené směrné ceny. Každá firma si totiž dělá vlastní kalkulaci.
Máte tam i normohodiny, takže si můžete porovnat cenu za montážní práce, pokud budete znát cenu za 1 NH.
Materiál si můžete nechat položkově ocenit zvlášť.

Datum: 31.03.2020 23:09 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky za info. Dnes jsme sehnali vodáka, který nám udělá vodu, odpady a montáž do 50 tisíc. Ptali jsme se i jiných řemeslníků, kteří říkali, že 92 tisíc je opravdu moc.

Datum: 29.03.2020 18:02 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,
máte položkový rozpočet?

Datum: 29.03.2020 19:37 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nahrál jsem ho, viz výše.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 29.03.2020 22:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Já neznám oficiální ceny, protože jsem si to dělal sám. Takže doplním pár poznámek
1) nevidím tam nikde položku za izolaci pod podlahou a montáž izolace. To tam budete mít jen těch 10 cm co si budete pokládat sám ? To je málo. Pod podlahové topení si dejte min 18 cm
2) cena za položení trubek PT je tam 660Kč/m2. To je podle mého názoru dost vysoká cena. Materiál (trubky a folie) jsou v ceně cca 150 až 200 Kč/m2
3) proč tam dáváte radiátory ? Vidím tam radiátor v koupelně a garáži. Do garáže bych dal jen elektrický přímotop a do koupelny elektrický žebřík. Ty radiátory Vám navyšují cenu o cca 40000Kč. Stojí Vám to za to? Nemluvě o ceně radiátorů a jejich montáže tam musíte mít podstatně dražší a složitější rozdělovač pro PT. Místo pasivního rozdělovače za pár tisít tam máte tozdělovač za 26000 Kč.

Datum: 29.03.2020 22:32 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky za poznatky. Radiátory jsme zvolili do technické místnosti a do garáže, tam není potřeba vést podlahovku. Ale zeptám se ho na to, jestli je to kvůli radiátorům proto dražší.

Tu izolaci pod podlahou jsem tam taky nenašel, přitom jsem s ním byl domluvený. On si chtěl položit sám tu vrstvu hned pod potrubím a my bychom svépomoci položili tu úplně spodní vrstvu. To se ho taky musím zeptat.

Datum: 30.03.2020 08:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Celé je to podle mého názoru o nedomyšleném projektu. Podle vysoké ceny rozdělovače a radiátorů usuzuji, že radiátory budou napojené přímo na kotel. Regulace kotle tedy bude regulovat teplotu pro tyto tři radiátory. Přitom v garáži není vhodné topit. V TM zřejmě budete mít kotel a bojler, takže tak bude teplo i bez topení. V koupelně je zase vhodné mít žebřík na elektřinu (to tam máte) protože je šikovný na sušení ručníků a to potřebujete i v době, kdy se netopí. Takže dle rozpočtu tam máte radiátory, rozvody a drahý regulátor (Erelax) v ceně cca 20000Kč (spočítejte si to sám, já jsem to jen zhruba odhadoval) jen pro tyto radiátory. Jen tak mimochotem, ten regulátor Erelax není zrovna povedený. Zde na TZB najdete diskuzi, kde jsme to řešili. Kotel tedy musí topit na vyšší teplotu pro radiátory a to zase znamená s menší účinností. Do PT musíte pouštět nižší teplotu. Proto tam máte rozdělovač osazený oběhovým čerpadlem a směšovačem pro nastavení teploty. Asi se jedná o tento typ:
https://www.ivarcs.cz/katalog/vytapeni-ivartrio/unimix-univerzalni-sestava-pro-kombinaci-podlahoveho-vytapeni-s-radiatorovym-vcetne-skrine-p140574/
Pokud se vykašlete na radiátory, použijete pasivní rozdělovač třeba v případě Ivaru tento:
https://www.ivarcs.cz/katalog/vytapeni-ivartrio/sestava-rozdelovac-sberac-vcetne-skrine-p139911/
Osobně bych v tomto případě dal jeden rozvaděč dolů a druhý do patra.
Hlavice v rozdělovači reguluje na pevně nastavenou teplotu. Zřejmě z toho důvodu tam máte navíc tzv. zónovou regulaci. To jsou ty termopohony s termostaty. Jen mě mate, že je tam uvedena velice nízká cena. Hlavice se cenově pohybuje kolem 600Kč a termostat 1000Kč. K tomu by tam navíc měl být rozdělovač k termopohonům s ovládáním kotle, cenově cca 5000Kč.
Dále se mi nelíbí, že tam vidím hodně okruhů s velice rozdílnými plochami. Neznám půdorys domu. Osobně bych spojoval krátké okruhy do jednoho. Např. vést trubku do koupelny a ze zpátečky namotat okruh na WC. Naopak bych udělal nezávislé okruhy pro kuchyň a obývák. Na 50m2 plochy prakticky nejde použít jeden okruh. Doporučená maximální délka okruhu pro trubku 16x2 je do 100m. Ve Vašem případě to vychází na 50x6=300m. To je nesmysl. Účelem je srovnat délky okruhů protože se lépe vytovnávají průtoky.
Kromě toho, pokud chcete razantně omezit cenu, tak si trubky namotejte sami svépomocí. Nechte si jen osadit rozvaděč. Natahání trubek je příjemná a jednoduchá práce zhruba na víkend. Ušetříte dle Vašeho rozpočtu nějakých 300Kč/m2 (nevím jestli se v té ceně neschovává i neuvedená cena EPS izolace)

Datum: 29.03.2020 22:27 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý večer, zítra vám na to kouknu a dám vědět.

Datum: 29.03.2020 22:32 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ok budu vděčný :). Díky moc.

Autor: Karol Konárik
Datum: 29.03.2020 22:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131429
reakce na ...
Vy budete mit opravdu malou TZ objektu ... když vidim ty délky jednotlivých okruhů... nejsem odborník, ale při srovnani s mými délkami okruhů...typuji kolem 3 kW

Datum: 30.03.2020 07:34 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pan Konárik. Určitě je tam jen chybně uveden m místo správné hodnoty m2. To znamená, že délka trubek v m je cca 6x vyšší.

Datum: 30.03.2020 14:25 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jj, máte pravdu.. a taky v tom, co píšete v dalším příspěvku. Zvláštní návrh topení. Taky jsem narazil u sebe na neco podobného.Projektant posmolil co se dalo. Zdalo se mi divné, že mu vyšly ve všech pokojich stejné rozteče PT a nechal jsem to přepočítat jinemu projektantovi a bylo to úplně jinak. Kdyby to tam natahal a po zaliti zjistil, že je to špatně....

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 30.03.2020 14:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
No ,já si myslím a potvrzují mi to provedené podlahovky,že při dnešních ztrátách v novostavbách rozteče nerozhodují.Já dávám a i jiné firmy stejné rozteče 150mm.
Při teplotě do 27st. to není tak markantní.
Pokud samozřejmě nedám rozteč půl metru.
Takže stejná rozteč 150mm všude,je menší zlo než to nějak rozlišovat.

Autor: Jozef Homola
Datum: 30.03.2020 16:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Při dnešních ztátách 150 mm rozteče jsou špatně. To jsou rozteče pro ztráty nad 80 W/m2. Chápu, že firma, která je placena od metru položené trubky bude toto prosazovat. Jenomže i u podlahového topení vznikají tepelné zkraty když jsou trubky moc blízko (nátoková větev si částečně vymění teploty se zpátečkou). Ovšem záleží jaky vzor kladení je použit, např. SINGLE SERPETINE je jiná kapitola.

Datum: 30.03.2020 17:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Homolo,nevím kde to stále berete ty hodnoty.
Nic ve zlém.Rád se poučím,jedná se mi o 3 domky a ještě né pro sebe.
Ale rozdíl na 100m2 je v materiálu cca 4 000,- při 15cm a 30cm.
Přiznám se ,neumím momentálně spočíst o kolik bych ušetřil na otopu dle 30cm proti 15cm.
Co vím,tak tč má nejlepší COP při nejnižší teplotě.Logicka mi velí,že u 15cm to je lepší.O kolik? Nevím.
Co vím dál,tak já běžně topím s 1kw,přepočteno na m2 to je 5,55W podlahy a celkovou otopnou plochu 1,42W/m2.
A regulace,pokud vypnu topení v jedné místnosti tak v mrazech to spadne na 13st.
Takže případné korekce lze lehce doladit přiškrcením.
Co si vzpomínám tak 300mm rozteče měl Kocina,jinak o nikom jiném nevím.

Datum: 30.03.2020 17:23 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
CITACE Sture Holmberg
https://scholar.google.se/citations?user=hdXdJvAAAAAJ&hl=en
CITACE Bjarne Olesen
https://scholar.google.com/citations?user=Br8TXm4AAAAJ&hl=en
CITACE Jarek Kurnitski
https://scholar.google.com/citations?user=8qx38y8AAAAJ&hl=en
Carl-Eric Hagentoft
https://research.chalmers.se/en/person/hagent
Jonn Are Myhren
https://www.researchgate.net/profile/Jonn_Myhren
HARRYSSON
https://www.purmo.com/au/clever/guide-the-increasing-use-of-low-temperature-water-systems.htm

Odsud beru hodnoty. Bere je odtud veškerá normotvorná činnost a vlastně celý svět. Zabývají se topením celý život a mají hodně publikací ale co je nedůležitější disponují tzv "FACILITIES" (technické vymoženosti) o ktrých se nám v Česku ani nezdá. To znamená publikují až změří podle jednotných metodik a ověří si na modelovém domu.

Už jsem zde dával příspěvek, že 250mm a 300 (dokonce i 350 mm) jdou s dobou a jsou doporučované. Původní nomogramy končily u plošného výkonu 40 W/m2, to už mnohde není použitelné. Projektati musí mít k ruce vhodné tabulky nebo grafy, jinak jsou pozadu.

Datum: 30.03.2020 17:38 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Upřímně ani jsem to nerozkliknul.
Mě svět nezajímá.
Mají tam takové normy,že dnes nechávají umírat bez ostychu lidi nad 75let.A ve Vaší oblíbené UK by blonďák nechal utrati statisíce lidí.
Takže ať si tam normují co chtějí.Za druhé my zde topíme na rozdíl od nich.
Umíte vše spočítat,tak mi spočítejte 100m2 RD,TZ 3kw,topení s tč chybu,které se dopustím s roztečí 150mm.
Materiál bude o 4 000,- dražší vůči 300mm.

Datum: 30.03.2020 17:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5 obrázek č. 6 obrázek č. 7 obrázek č. 8 obrázek č. 9
Večer se na to mrknu. Jenom poznámka. V UK podlahové topení nemají.
Dám sem pár tabulek a grafů a můžete se na to mrknout jenom zběžně. Toto používají projektanti.

Datum: 30.03.2020 17:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Rozumějte,uvádíte tam různé povrchy.
U mne doma mám tři druhy,teploměr je nepozná a já v pantoflích taky ne.
Co mám odezvy od zákazníků,nejlíp se jim jeví dřevěné podlahy vůči vinilu.

Datum: 30.03.2020 17:57 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Rozumějte,uvádíte tam různé povrchy.
U mne doma mám tři druhy,teploměr je nepozná a já v pantoflích taky ne.
Co mám odezvy od zákazníků,nejlíp se jim jeví dřevěné podlahy vůči vinilu.
Teploty 35st. - to jsem nikde nezaregistroval

Datum: 30.03.2020 18:10 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ještě to doplňte nějakým údajem o vaší preferenci délky smyčky.

Datum: 30.03.2020 18:16 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Objekt plocha PT 9x11m,
7 okruhů.

Datum: 30.03.2020 16:07 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ja si myslím, že Stejne rozteče = Zbytečně vyhozené peníze.
1. Za trubky a sponky apod.
2. Zbytečné honěni vody v trubce, která tam nemusí byt=zmařena energie.
Pokud si dobře vzpomínám, v ložnici mám rozteče 250 mm, v koupelně co to šlo- 100-150mm, v obavaku 200 mm atd.
Rozteče jsou navržené dle ztrat a pož. teplot v mistnostech...nemusí se pak škrtit a regulovat prutoky. Měl jsem za to, že to je každému kdo viděl podlahovku jasné. Dle mně největší základ.
Ja bych vás hnal se stejnýma roztečama ...:-))

Datum: 30.03.2020 16:16 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pan Konárik. Souhlas, mám to podobně. Taky rozteče od 10cm v koupelně do 250cm v ložnici. Já ale nevím kde jste vzali, že je to zde s konstatními roztečemi. To jsem si jen já odhadem přepočítával dle uvedených rozměrů. Z uvedených rozměrů je jasné, že to nemohou být m, ale musí je jednat o plochy

Datum: 30.03.2020 16:58 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Švejdo,jste schopen nějak změřit teplotu podlahy při stejném nátoku?
PS Dodávám při těch jiných roztečích

zobrazuji 1 - 30 z 59   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama