Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Rekonstrukce 100-letého domu?

Autor: Ivana Dereninová
Datum: 29.03.2020 14:36
uživatel: 132202


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5
Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu / názor. Chtěla bych začít s rekonstrukcí domečku (viz. přiložené fotky).
Předně - má cenu rekonstruovat takový domeček? Dělal někdo z Vás něco podobného? V čem vidíte největší problémy?
Jde mi o to, aby se rekonstruovalo pouze to nejnutnější - co je dle Vašeho názoru to nejnutnější?
Jak byste to pojali Vy? Jde mi o finančně nejméně náročnou cestu (netřeba hýbat s vnitřním uspořádáním místností, oken apod.)

Moc děkuji za Vaše názory.

Ivana

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ondra Křivský29.08.2020 15:10
Ivana Dereninová01.04.2020 20:40
Filip Filip01.04.2020 10:59
Jiří Kubíček29.03.2020 15:58
Pavel Wolf29.03.2020 14:57

Příspěvky
Autor: Ondra Křivský
Datum: 29.08.2020 15:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132951
reakce na ...
Můžu se zeptat jak jste daleko? Já začal loni, jen teda domek mám ještě starší. Dělám to za pochodu, čili v domě i bydlím. Začal jsem loni, mám komplet hydroizolaci, odpady, vodu topení,... Osobně už bych do toho nikdy nešel.. asi by bylo jednodušší dům postavit nový....

Autor: Ivana Dereninová
Datum: 01.04.2020 20:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132202
reakce na ...
Kluci, moc děkuji za Vaše názory. Zatím jsem teda víc vyděšená než motivovaná, ale zatím se toho nechci vzdávat :)

Autor: Filip Filip
Datum: 01.04.2020 10:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Ahoj. Jako obvykle - finančně co nejúspornější varianta. Tak to je jednoznačně všechno si udělat sama a nakoupit všechno v akci ( ale zde pozor, protože u jednoho prodejce se slevou 50 % to může být dražší, jak u druhého bez slevy ). Čili desítky hodin strávené výhodným nákupem materiálu, stovky hodin strávené vlastní realizací. Samozřejmostí je vybavení vším možným a hlavně kvalitním nářadím. Postup je v podstatě jednoduchý. Základem je nová vodorovná hydroizolace pod všechny stěny, čili i pod příčky. Jinak konečný výsledek bude za pár roků tristní. Zde je dobré vědět, že lze práci rozdělit na etapy. Dá se to rozdělit i tak, že v baráku budete bydlet a současně rekonstruovat. Nicméně, toto je nápor na palici a většina stavebníků na to mentálně nemá. Abyste mohla v domě bydlet, tak potřebujete sucho a teplo. Čili ty vodorovné izolace jako první věc a střecha hned druhý den. Nová okna a zateplení. Určitě se Vám vyplatí konzultace s odborníkem, který posoudí stávající stav a navrhne nějaké alternativy řešení.
Ahoj Filip

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 29.03.2020 15:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, prošli jsme si rekonstrukcí domu o velice podobném stavu. Nevím, jak moc tu rekonstrukci myslíte vážně, ale my jsme prováděli kompletní předělávku, zůstaly jen zdi a střecha, která bych zánovní. Dům se tedy kompletně zateploval a izoloval proti vlhkosti, dělaly se veškeré sítě, nové podlahy, většina omítek, podhledy, okna, měnily se některé vnitřní dispozice atd., prostě skoro jak kdyby člověk dělal novostavbu, akorát s tím rozdílem, že jen dva měsíce se bouralo a vyvážela se suť a musely se řešit některé kompromisy, které u novostavby řešit nemusíte. Šli jme do toho jen díky položení domu a soukromí v okolí domu, musím však po těch zkušenostech říci, že znovu bych tím projít nechtěl, lepší stavět nový dům, finančně vás to celkově vyjde +- nastejno, o něco levněji jen v případě, že už takový dům vlastníte nebo jste ho po někom zdědili,ale stejně by bylo lepší takový dům prodat a začít někde stavět nový.

Jestli se pro rekonstrukci rozhodnete, tak první co musíte udělat a už vám bylo naznačeno, je vyřešit problémy s vlhkostí domu, to je základ každé úspěšné rekonstrukce, znamená to udělat vodorovnou hydroizolaci zdiva, nové podlahy s celoplošnou hydroizolací, mít v pořádku střechu a veškeré okapy a terén vyspádovaný od domu. Pak teprve můžete pokračovat v dalších věcech, jakou jsou veškeré sítě (odpady, elektřina, voda), zateplování podlah a stropů nebo střechy, nová okna, zateplení zdiva atd. atd. atd. Na takovou kompletní rekonstrukci byste měli mít projekt a nejlépe i dobrý stavební dozor. Co se týká financí, hodně záleží na tom, zda to dáte nějaké firmě na klíč nebo to budete dělat svépomocně. Jediné, od čeho bych vás varoval, najít si nějakého živnostníka, který se vám nabídne, že vše zařídí. Většinou to pak chodí tak, že takový človíček bude zařizovat další řemeslníky, kterým bude dávat minimální sazbu na hodinu, vám bude říkat více a zbytek si nechá.

Autor: Pavel Wolf
Datum: 29.03.2020 14:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Co platí při jakékoliv rekonstrukce, zbavit dům jakéhokoliv náznaku vlhkosti zdiva a to hydroizolací ne zázračné nátěry.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama