Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

saze

Autor: Jiří Vavřík
Datum: 30.03.2020 09:12
uživatel: 119673

Již jednou jsem diskutoval zde na téma výška komínu na krbová kamna dodatečně kolaudovaná a saze. Několik let mám problém se sousedem co si sám bez povolení, později řádně zkolaudoval krbová kamna na pevná paliva. Stal se výrobce sazí, které nás obtěžují a ničí zdraví a také nám ničí plynový kotel Vissmann, jelikož k naší smůle saje vzduch z našeho komína na střeše a tím pádem saje saze od souseda. Žádal jsem jej aby si zvednul komín, na magistrátě jsou hluší na náš problém a ničí se nám kondenzační kotel pořízený v programu zelená úsporám. Je nějaká ochrana před vtahováním sazí do kotle? Může někdo vysvětlit mě, jak je možné že z krbu vylétává takové množství sazí které máme všude a dle odborníků-úředníků je vše v pořádku?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Vavřík06.04.2020 08:12
Karol Konárik05.04.2020 23:23

Datum: 05.04.2020 23:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131429
reakce na ...
Krbova kamna se musí kolaudovat??? Ja mám komín se dvěma pruduchy. Oba vyvložkovane nerezi o průměru 180 mm. Jeden pruduch slouží pro krbova kamna, dost často používáná- topim výlučně dřevem. Ve druhém je koaxiálně vyveden odtah od kondenz. kotle o průměru 80 mm a současně je meziprostorem nasavan vzduch pro spalování. Měl jsem taky obavy z toho, že když se topí v krb. kamnech a současně topí kotel, ze si může nasat nečistoty s kouře od kamen. Při kontrole spalovací komory bylo konstatováno, že je naprosto čistá. To bylo po 1 roku provozu. Poslední 2 roky jsem nedělal revizi kotle, tak nevím. Mam udělan na koax. vyústění takový taliř o průměru asi 210 mm, ktery je uchycen a nasazen na odtah trubce a pro sani spalov. vzduchu je jen mezera několik cm, nicméně tím, že je toto misto o cca 30 cm níž, nez je vyústění vedlejšího pruduchu od kamen, tak nedochází k nasati kouře do sani vzduchu pro kotel.

Autor: Jiří Vavřík
Datum: 06.04.2020 08:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119673
reakce na ...
Ty saze letí z komína krbu souseda z řádovky 8metru dalekého a my máme spalovací komoru zanešenou. Saze padají až o velikosti kovové 20koruny. S úřady bojujeme 9let, ale pořád říkají podejte žalobu na souseda, ale aby změřily spad sazí a smradu to odmítají a měří pouze tmavost kouře, což je blbost. Nezajímá tato situace ničení našeho kotle magistrát Havířova ani KÚ v Ostravě a dokonce ani MŽP v Praze. Doporučil nám pracovník na KÚ ať dům prodáme a odstěhujeme se. S ohledem na souseda, který tohle dělá dle mého názoru ze závisti, myslím že má problémů právních dost a když se mě pokusil zabít v roce 2018 tak dostal trest ale saze máme ještě víc.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama