Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Oprava vytopeného rozvodu kotle

Autor: Petr Tuma
Datum: 31.03.2020 21:16
uživatel: 132224


Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu s opravou vytopeného rozvodu elektrokotle. Jedná se o starší model kotle (Protherm ?), konstrukce je prostě jen plechová skříň a v ní volně přístupná instalace (klasická svorkovnice s přívody, pohledem běžné stykače, vše bez dalšího krytí). Do kotle zateklo z podlaží nad ním, voda podle všeho tekla hlavně po trubkách a po přívodních vodičích, viditelně byla určitě na některých svorkovnicích a přívodech topných těles, ale větší část kotle zůstala suchá.

Kotel jsem zatím odpojil, vysušil co se dalo, kontakty ošetřil přípravkem na čištění a konzervaci kontaktů (sprej Contact Cleaner 390) a nechávám vyvětrat. Potřeboval bych poradit, co dalšího by bylo vhodné udělat - hlavně nevím, jestli se mám pouštět do rozebírání a čištění svorkovnic. K některým je velmi špatný přístup, navíc mám obavu, že se někde něco ulomí a kotel už nepůjde opravit (je starší a plastové části budou křehké, hlavní přívody jsou pochopitelně patřičně utažené), nerad bych udělal víc škody než užitku. Je reálné, že kotel po vysušení bude v pořádku ?

Díky, Petr Tůma

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama