Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Stavba domu - ocelová / dřevěná konstrukce + PUR panely

Autor: Petr Košťál
Datum: 03.04.2020 14:40
uživatel: 132238


Dobrý den, prosím o názor ohledně stavby domu pomocí PUR panelů viz např: https://www.idnes.cz/bydleni/stavba/dum-z-modulu.A121015_145645_stavba_rez
idea:
Domek velikostně 2+1, cca 45m², bungalov na zemních vrutech nebo pilotech
Konstrukce domu z ocelových profilů nebo KVH
Skladba stěny zvenku: PUR panel - konstrukční profily(mezery vyplněné vatou) - parotěsná folie - instalační sádrokartonová předstěna

Otázka:
1) je taková konstrukce domu kolaudovatelná?
2) jak by to v takovém případě bylo s kondenzováním vody a tepelnými mosty? Je v takovém případě vhodnější využití dřeva s parotěsnou folií nebo využití ocelových profilů?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Filip Novák04.04.2020 23:26
Dětřich Danek04.04.2020 21:26

Příspěvky
Autor: Filip Novák
Datum: 04.04.2020 23:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117944
reakce na ...
Uniká mi smysl, proč to takhle řešit. Najděte výrobce, který vám zaručí dlouhodobou životnost panelů. Panely jsou určeny pro průmyslové využití. S halou se počítá 20 let, s chladicím boxem ještě méně. Pochybuji, že by vám výrobce XY dal garanci na životnost řekněme 50 let. Pokud vás láká suchá a rychlá panelová výstavba, tak řešením může být SIPs panel bez PUR pěny, ale s polystyrenem a jako panel je samonosný. Pěna je docela zrádná a prostě se počítá s tím, že bude fungovat těch 20 let. Kdysi tu dával odkaz pan Homola. Stejně tak se dá dohledat zhotovitel takového projektu, který byl ochoten zařídit prohlídku a sám psal, že by do toho nikdy nešel. Zkuste prohledat fórum. Nejste první, kdo se o to zajímá.

Autor: Dětřich Danek
Datum: 04.04.2020 21:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121185
reakce na ...
Už se zde o PUR panelech psalo, nevím zda jste si toho všiml. Z těchto panelů utíká plyn a potom jejich izolační mohutnost klesá na úroveň EPS. Pokud jsou pokryty z obou stran hliníkovou fólií, tak se únik samozřejmě podstatně zpomalí, ale nezastaví. Opravdu chcete volit tento materiál?

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama