Nejasnosti v koeficientech faktury plynu

Reklama
KH Karel Hromek @karel.hromek před 4 roky06.04.2020 14:41:00
Nejasnosti v koeficientech faktury plynu

Dobrý den,
dnes mi společnost Fonergy vystavila fakturu za plyn, distributor GasNet.
Všiml jsem si položek "nepřepočtená a přepočtená spotřeba" - přepočtená byla samozřejmě vyšší, což je v pořádku.
Provedl jsem manuální přepočet detailu stanovené spotřeby a nemohu se dopočítat k výsledkům dodavatele.

Volal jsem na Fonergy a operátorka mne odkázala na GasNet, že "čísla chodí od nich". Slečna na chatu z GasNet mi sdělila, že "Poprvé pokud máte stav v m3, tak ho vynásobíte 10,62 - to je částka v kWh - poté se tato částka vynásobí objemovým koeficientem - to je potom reálná spotřeba plynu".
Přesně tak jsem to v Excelu spočítal a porovnal s fakturou, viz příloha, ale jak píši, tak se neshodují.

Jedná se sice "jenom" o ‭58,95‬ kWh (v můj neprospěch), ale když se objevila už tato chyba, tak si ve vyúčtování nejsem jistý ničím. Proto se radši zeptám někoho nezávislého.

Udala slečna z GasNet správný přepočet z m3 na kWh? Resp. bere se teď 10,62?
Mohu objemový koeficient nějakým způsobem ověřit, že byl v době měření plyn opravdu na hodnotách udávaných ve vyúčtování?
Je fakturace správná?

Předem moc děkuji za odpověď.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.