Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zídka z pohledového betonu

Autor: Zdeněk Krédl
Datum: 07.04.2020 08:24
uživatel: 132268

Vážení diskutující,

budu stavět dvě zídky z monolitu (železobetonová konstrukce, samozhutnitelný beton) v pohledové kvalitě. Jedná se v podstatě o soklíky terasy o výšce nad terénem pouze 35 cm. Použiji překližky, rohové trojhranné lišty, závitové tyče atd.. Co mi ale není jasné je, jak udělám horní stranu rovnou. Beton sice strhnu přes obě hrany překližky, ale mám zkušenosti se standardním betonem C25, že při vysýchání se prohne. Já chci pochopitelně horní hranu rovnou. Jak se to děla? Nevíte někdo?

Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Zdeněk Krédl07.04.2020 13:07
Dětřich Danek07.04.2020 12:55

Datum: 07.04.2020 13:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132268
reakce na ...
Dobrý den. Ty mnou popsané zídky jsou vlastně sokly terasy. Představte si čtvercový půdorys terasy, kde 2 strany tvoří dům a dvě strany jsou otevřené. V rohu otevřené strany je betonový pilíř ze ztraceného bednění, který nese zastřešení terasy. Tedy proto píši 2 zídky, protože každá začíná od rohu domu a končí u pilíře.

Zídky, nebo sokly, chci mít v rovině ze 2 důvodů. První důvod je ten, že dlažbu na štěrk chci vyskládat do stejné výšky, abych měl jednu rovinu a mohl používat obě strany pro vchod i východ. Druhý důvod je ten, že do budoucna plánujeme boční zasklení, kde sice z venku případné nerovnosti nebudou vidět (od zasklení na vodící lištu přiděláme něco jako okapničku), ale bude to vidět zevnitř. A o tenhle detail mi jde.

Děkuji.

Autor: Dětřich Danek
Datum: 07.04.2020 12:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121185
reakce na ...
Promiňte že neodpovídám na dotaz, ale proč rovnou? Pokud na to budete dávat betonovou "stříšku", tak drobné prohnutí vadit nebude. A pokud nebudete, bude - pokud to bude rovné - na tom ležet snh a voda (doufám, že bude i v budoucnu sněžit a pršet). Tak to plánujete? Nesníží to životnost zídky?

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama