Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Vedení přívodu smyčky podlahového vytápění

Autor: Jaroslav Stupka
Datum: 08.04.2020 17:41
uživatel: 132128

Fotogalerie:

Dobrý den,

tento projekt jsem tu již jednou zmiňoval. Tehdy jsem se ptal, jestli je možné mít smyčku položenou níže (o 0,75 m) než ostatní smyčky rozdělovače. Bylo mi řečeno, že ano.

Dnes bych se chtěl zeptat, jaký existuje nejlepší způsob překonání tohoto výškového rozdílu v tomto konkrétním příkladě (viz obrázek). Potřebuji se se smyčkou dostat z chodby č. 202 do pracovny č. 208. Pracovna a část chodby pod schody jsou níže o 0,75 m. Napadají mě asi jen dva možné způsoby.

První způsob: Obětovat 10 cm šířky schodů a vytvořit tam např. 10 cm širokou nakloněnou rovinu kopírující schody. Uvnitř ní v drážce vést v ochranné trubce trubky podlahového vytápění.

Druhý způsob: Využít koupelnu 207 (sprchový kout tam nakonec nebude) a nevyužitý prostor. V koupelně vést trubky v ochranné trubce při zdi (v ploše bude také podlahové vytápění), při průchodu nevyužitým prostorem vést volně v ochranné trubce a izolaci. Problém by byl při průchodu zdí do pracovny 208, trubky by musela překonat výškový rozdíl v rámci průchodu tou zdí.

Myslíte, že je nějaká z těchto dvou variant reálná? Či napadá Vás jiné řešení?

Děkuji za odpovědi

S pozdravem

JSt

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jaroslav Stupka08.04.2020 22:47
Pavel Wolf08.04.2020 20:53
Mirek Svejda08.04.2020 20:19

Datum: 08.04.2020 20:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
To je celkem jedno a těžko Vám s tím někdo poradí. V první variantě stačí na trubky prostor cca 2.5 cm. Nijak důkladně to nemusíte izolovat. Nevadí, pokud budete trochu vytápět shodiště. Osobně bych se řídil jen tím, kudy je to nejjednodušší a nejkratší. Trubky mají malý průměr, tak snad by ani neměl být problém vyřezat drážky do zdi pro uložení trubek.

Autor: Pavel Wolf
Datum: 08.04.2020 20:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Použít chráničky při přechodu do jiných konstrukcí.

Autor: Jaroslav Stupka
Datum: 08.04.2020 22:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132128
reakce na ...
Děkuji

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama