Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Jaký volit tyo schodiště

Autor: Jiří Toušek
Datum: 08.04.2020 21:27
uživatel: 129346


Dobrý den.
Současné schodiště jv domě je posvařované rovné s mezistupněm a na konci dvěma schody doprava. Nevyhovuje mi sklon schodiště a navíc se navyšovala v patře podlaha, takže vrchní schůdek je vysoký asi 35 cm.
Takže přichází řada na redesign, o kterém mám své představy - Jednalo by se o lomené schodiště, tedy bez mezistupně, ale s pěti točitými schody. Poptal jsem několik truhlářů a mám tedy tři možnosti konstrukce, jenže nemám zkušenosti a tak jsem se chtěl zeptat na vhodnost. Ještě dodám, že zeď je z tvárnic Siporex s tloušťkou asi 35 cm. Co mi bylo nabídnuto:

1) Známý by svařil obdobnou ocelovou konstrukci s novou geometrií víceméně za cenu materiálu. Ta by se pak osadila stupnicemi a podstupnicemi od truhláře, které by se namontovaly svépomocí. Odhad ceny 30 000 Kč. Nevýhoda asi vzhled, pracnost. Výhoda cena.

2) Truhlář by připravil zřejmě jasanové schodiště na míru. Cena 60-90 tis. Výhoda vzhled, rychlost, bez práce, nevýhoda cena.

3) Jeden z truhlářů mi nabídl, že mi pomůže udělat kompletní šalung na betonové schody a ty následně osadí dubovými stupni. Odhad ceny 40-50 tisíc.

Chtěl bych vědět nějaké další výhody a nevýhody daných řešení a také co byste volili vy jako stavebníci do svého domu. Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama