Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Ochrana baterie u ostrovni elektrarny.

Autor: Vladimir Stadler
Datum: 14.04.2020 09:24
uživatel: 132294


Zrejme jako dalsi "stavitele" jsem po pripojeni panelu, kontroleru a baterii stal pred problemem ochrany baterii pred cyklickym vybijenim a nabijenim u ostrovni jo systemu. Chtel jsem mit elektrarnu, ktera by davala energii bojleru, ale zaroven slouzila s bateriemi jako nouzovy zdroj emergie pro dum.
Vysledkem meho snazeni je kontroler, ktery dokaze pri odberu velmi presne kopirovat aktualni dodavku z panelu. Jinymi slovy, vyko
n do spiraly kopiruje mracky na obloze. Pokud odber kdykoliv vypnu, batrie je stale plne nabita.
Elektrarna ma prozatim panely 2x300W a vytobenou energii v testovacim provozu dodavam do elektrickych kaminek v dilne. Kontroler rozpozna beznadejnou situaci behem dne a pocka na zlepseni osvitu. Na noc odber do spiraly zablokuje uplne. Tak jak je kontroler navrzen, muze byt ihned pripojen ke spirale max 4kW. Vyssi by vyzadoval vymenu jedineho prvku.
Pomalu presouvam cely system z krabicek pospojovanych draty do "bedynky" z plexiskla. Ta bude monitorovana proti zvyseni teploty, kouri a ohni.
Par obrazku z vyvoje......
Zajima toto nekoho?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama