Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Je povinná kontrola komínu? (krb + elektrokotel)

Autor: Pan Stilip
Datum: 22.04.2020 02:52
uživatel: 123717

Zajímalo by mě, je-li povinná roční kontrola komínu, pokud vytápíme elektrokotlem a krb máme spíš na okrasu (nevytápíme s ním) a využívat budeme příležitostně přes zimu jen pro atmosféru.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petr Zíka22.07.2020 17:22
Harry Minduton21.07.2020 19:47
Štefan Hlaváč21.07.2020 08:54

Datum: 22.07.2020 17:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100057
reakce na ...
Nechce se mi dohledávat platnost, ale Vyhláška č. 34/2016 Sb. říká:
8. U nepoužívaného komínu, od kterého je odpojen spotřebič paliv a komínový průduch, byl v sopouchu uzavřen a v ústí uzavřen a zabezpečen proti vnikání dešťových srážek, při zachování funkce větrání, se kontrola a čištění neprovádí.
Vkládám citaci včetně té špatně umístěné čárky.

Autor: Harry Minduton
Datum: 21.07.2020 19:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114421
reakce na ...
Musí se jen umřít. Samozřejmě, že ziskuchtivého kominíka můžete klidně poslat do pr* (ten "můj" nás chtěl dokonce naprášit na městský úřad - řekl jsem, ať tam rovnou pozdravuje), ale samozřejmě musíte počítat s tím, že budete-li pak chtít plnění od pojišťovny, může dělat problémy.

Autor: Štefan Hlaváč
Datum: 21.07.2020 08:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104412
reakce na ...
Pokud by jste, byť jednou v roce používali komín - musíte mít platnou kontrolu spalovací cesty.
Viz. Zákon o požární ochraně a vyhláška o kontrolách spalovacích cest.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama