Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Povinné revize komínu

Autor: Pan Stilip
Datum: 23.04.2020 12:04
uživatel: 123717


Dobrý den,.zajímalo by mě, je-li povinná roční kontrola komínu, pokud vytápíme elektrokotlem a krb máme spíš na okrasu (nevytápíme s ním) a využívat budeme příležitostně přes zimu jen pro atmosféru. Není třeba nějaká výjimka, že by mohly být revize v delším čas. úseku?
Může někdo poradit?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 23.04.2020 13:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Zřejmě vás zklamu, ale není. Komín, i když není v provozu, tak podléhá zubu času. Na druhou stranu není tato povinnost striktně kontrolována. Je zde však to nebezpečí, že v případě požáru a nedoložení dokladu o pravidelné kontrole, tak vám bude pojišťovna krátit plnění. Za vlády jedné strany měly povinnost kontroly protipožární bezpečnosti, kromě kominíků, ještě požárníci, nyní sbor dobrovolných hasičů. Dnes se prakticky u soukromých objektů mimo podnikatelský sektor, splnění těchto povinností řeší až po události.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama