Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Armex energy zdražení

Autor: Petr Šiška
Datum: 24.04.2020 12:06
uživatel: 132352

Dobrý den, mojí mámě přišel dopis od dodavatele Armex energy, ve kterém píší, že za poslední dva roky stoupla cena plynu o 50% a proto jsou i oni povinni teď zdražit. Co jsem si tak všiml, tak ceny plynu naopak dlouhodobě klesají, takže toto jednání nechci tolerovat, asi máme možnost odstoupit od smlouvy, ale zajímá mě jestli nám mohou naúčtovat nějakou pokutu, budu rád za každou radu, děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petr Šiška02.05.2020 22:34
Jan Schindler28.04.2020 06:04
Petr Šiška27.04.2020 20:49
Jan Schindler24.04.2020 20:44

Datum: 24.04.2020 20:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131645
reakce na ...
Dobrý den,když dodavatel zvýší cenu, máte ze zákona možnost od smlouvy odstoupit bez jakékoliv sankce. Nemusíte ale odstupovat sám, stačí si vybrat na zdejším portále dodavatele a on to udělá za vás. Důvěryhodné nabídky mají v kalkulátoru TZB-info tlačítko "Poptat u prodejce". Kdyby původní dodavatel chtěl něco zkoušet (deaktivační poplatek), obraťte se na Energetický regulační úřad se stížností.

Datum: 27.04.2020 20:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, děkuji za dobrou zprávu, líbí se mi, že to může dodavatel vyřešit za mě, protože v tomto nejsem kovaný, ale nevíte náhodou zda je možné tento přestup udělat i online a nebo musím někam chodit? Případně může se tato možnost lišit u jednotlivého dodavatele?

Autor: Jan Schindler
Datum: 28.04.2020 06:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131645
reakce na ...
U všech dodavatelů vyřídíte vše z domova, někteří mají online formuláře. Výhodou je, že si to můžete rozmyslet a i po podepsání smlouvy ještě můžete změnit dodavatele.

Datum: 02.05.2020 22:34 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Asi budu potřebovat mámy plnou moc, když to budu za ni vyřizovat nebo existuje snazší způsob jak to vyřešit?

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama