Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Posuvná brána kolejničková

Autor: Flash Gordon
Datum: 01.05.2020 07:07
uživatel: 130223

Mám nově instalovanou posuvnou bránu. Z důvodu prostoru bylo nutné volit variantu na kolečkách, nikoliv samonosnou. Zarazila mě ale jedna věc a to, že teoreticky jde bránu zvenku přizvednout, čím se zvedne hřeben z ozubeného kolečka a lze ji takto otevřít. Nevnímám to až zas tolik jako bezpečnostní riziko, protože zbytek plotu je většinou tvořen drátěnkou, kterou je možné zatím snadno projít (než dorostou habry) a samozřejmě i zěď okolo brány je překonatelná (případně klika na brance). Spíše by mě to zajímalo z technického hlediska. Stačilo by podle mě na sloupek u motoru připevnit nějaké kolečko, které by zeshora zajišťovalo hřeben proti přizvednutí. Nedaří se mi to ale nalézt. Díky. M.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petr Zíka02.05.2020 10:44
bob svaton01.05.2020 22:52
Flash Gordon01.05.2020 20:23
bob svaton01.05.2020 08:52

Datum: 01.05.2020 08:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132389
reakce na ...
pojistka proti nadzvednuti je bezna soucast. nemusi byt u hrebene a nemusi to byt kolecko. staci jakakoli zarazka ve vzdalenosti 5mm nad profilem klidne i u horniho vedeni

Autor: Flash Gordon
Datum: 01.05.2020 20:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130223
reakce na ...
Díky. Dá se to někde koupit nebo si musím vyrobit? Ono v podstatě fakt stačí nějaký kus kovu, který se našroubuje na sloupek u motoru jak píšete, ale kdyby se to prodávalo, tak by to bylo lepší, že bych to jen navrtal.

Díky.

Autor: bob svaton
Datum: 01.05.2020 22:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132389
reakce na ...
tam muzete navrtat sroub nebo nejaky uhelnik z hobymarketu

Autor: Petr Zíka
Datum: 02.05.2020 10:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100057
reakce na ...
Nechal bych to být. Až jednou vypadne proud a budete někam spěchat, budete rád. Klíček k odblokování bude za pět let kdoví kde a zámek bude stejně zatuhlý, že s ním budete půl hodiny zápasit. Nevítané návštěvy to přizvednou nezkusí a zloděje to nezastaví tak jako tak.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama