Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Krocejova izolace - polozeni na tramy

Autor: Zdenek Kubáň
Datum: 06.05.2020 14:28
uživatel: 132433

Dobry den
procetl jsem od Vas spoustu uzitecnych rad ohledne podlahy v podkrovi RD, ktere bude obyvatelne. mezi tramy chci dat vatu kvuli tepelne izolaci.

Nicmene co jsem nenasel a zajima mne - jestli je pri skladbe podlahy uplna blbost davat krocejovou izolaci primo na tramy(po cele delce tramu - na sirku tramu), ty pak zaklopit pevnym zaklopem(25mm a vice - tak aby zaklop nelezel primo na tramech, ale byla tam mezi nimi izolace) - na tento zaklop dat znovu krocejovou izolaci - tentokrat v cele plose - a na ni pak plovouci rost ze slepenych/sescroubovanych 2 vstev OSB desek (s dilatacnima sparama na okrajich).
Mam pocit ze by to mohlo jeste zlepsit celkove odhlucneni. Co myslite? Dekuji za Vas nazor. ZK

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 06.05.2020 16:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den u konstrukce mezi dvěma vytápěnými prostory ani tak není důležité, jak dobře je to tepelně zaizolováno, ale řešit se musí především akustické vlastnosti, tedy vzduchová neprůzvučnost a útlum kročejového hluku. Vzduchovou neprůzvučnost řeší především vata mezi trámy a může jí vylepšit i vhodně zvolená kročejovka. Útlum kročejového hluku finguje dobře jedině v případě, že se na pevný podklad dá celoplošně kročejovka a na to se vybuduje plovoucí roznášecí vrstva s dilatací kolem stěn, která není k ničemu připevněna, takže případné příčky se kotví k podkladní vrstvě. Podkladní vrstva, kterou zpravidla tvoří jedna silnější OSB deska, se připevňuje k trámům a není plovoucí, a je tedy naprosto zbytečné dávat mezi podkladní vrstvu a trámy kročejovou izolaci.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama