Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Jak zajistit vstup do stoupaček na boku sprchového koutu

Autor: Irena Žaloudková
Datum: 06.05.2020 15:20
uživatel: 132437


Fotogalerie:

Dobrý den, ráda bych požádala o radu. Budu rekonstruovat bytové jádro v paneláku. Chci sprchový kout, který sousedí se stoupačkou. Takže současně to má být jeden bok sprcháče, současně je třeba na této stěně zajistit příležitostný vstup do stoupaček (viz obrázek). Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Vladimír Buk15.05.2020 18:47
Jozef Homola06.05.2020 15:36

Příspěvky
Autor: Vladimír Buk
Datum: 15.05.2020 18:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131903
reakce na ...
Nutno znát správce domu, který je odpovědný za konstrukční úpravy nosných i pomocných konstrukcí v domě, jemuž by měl /musí/ uživatel bytu /vlastník/ své záměry na uvažované rekonstrukce /úpravy/ předem ohlásit. U SVJ je to dokonce podmínka pro vyjádření statutár. orgánu k rekonstrukci. Pro Váš záměr- provedení příležitostného vstupu do prostoru stoupaček-Vám musí správce závazně sdělit velikost a polohu tohoto otvoru. Bez výše uvedených znalostí se do toho sama nepouštějte. Znám mnoho případu, kdy si vlastník bytu sám bez odsouhlasení vlastníka provedl nevhodný otvor do prostoru stoupaček /zde v prostoru WC/, který velikostí nevyhovoval pro úpravné práce na stoupačkách a musel tak část stěny dokonce odbourat /samozřejmě, že na svůj náklad/. Technické provedení odnímatelného zákrytu je řešitelné i podle návrhu pana Homoly.

Autor: Jozef Homola
Datum: 06.05.2020 15:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Pokud se jedná o nějaké "okénko" pro vstup do prostoru instalací jsou možné dva zůsoby. Těsnění (plošné nebo břitem) nebo organizovaný únik vody z drážek.
Přichytit takové "okno" je při dněšných možnostech snadné, třeba na magnety.
Například
https://www.unimagnet.cz/?gclid=EAIaIQobChMI9N31ma2f6QIVhuFRCh2kzg1EEAAYASAAEgIssPD_BwE

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama