Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Sítě od developera cena

Autor: Petr Šulc
Datum: 11.05.2020 13:08
uživatel: 120855

Zdravím,
máme 6let pozemek na kraji vesnice (800m2, cca 11*73m)
Obec slíbila, že si můžeme postavit bundalov a že dovede všechno k pozemku (sítě, silnice), abych se mohl připojit. Jen co dodělá územní studii pro danou lokalitu (5000m2), kde jsme na kraji.
Jenže obec touto studií po domluvě s developerem rozparcelovala na asi 60stavebních parcel po zhruba 400m2.
+ nějaký parčík, hřiště...
Jakmile developer celou plochu zasíťuje (chodníky, silnice, přípojky), tak cenu rozpočítá a každý bude platit. Nejspíš prý podle toho kolik bude mít kdo m2 pozemku. Nechápu, proč ne na parcelu, proč na m2.
Navíc tato studie nám nařizuje stavět do patra a rozdělila nám pozemek na dva stavební.

Takže dáme min 1mil navíc kvůli stavbě do patra a ještě platit přípojku navíc, kterou nechceme.

Setkal se s tím někdo?
Kolik tak může developer chtít? :-(

Dík

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Dětřich Danek13.05.2020 22:10
Petr Šulc12.05.2020 09:02
Dětřich Danek12.05.2020 08:29

Datum: 12.05.2020 08:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121185
reakce na ...
-Máte na něco smlouvu s městem? Pokud ne, jako by se nic neřeklo.
-Nikdo Vás nemůže proti Vaší vůli zasíťovat. A pokud zasíťuje bez smlouvy, potom nemusíte platit.
-Plán může váš pozemek rozdělit na deset stavebních parcel, ale pokud pozemek patří Vám, tak ho dělit ani odprodávat nemusíte.
-Můžete se s developerem domluvit zvlášť, že vám přivede sítě na hranu pozemku a budete platit za jednu papírovou "parcelu". -Velikost platby podle velikosti parcely má svůj smysl. Čím větší parcely, tím delší sítě.
-Není mi jasné, zda budete stavět bez elektřiny, vody a kanalizace. Myslím, že dosud vychází elektrická soběstačnost dráže než připojení k síti, ale nevnucuji. Krajina vysychá, i když budete mít studnu (a dalších 20 staveb také, a bude z ní zalévat), tak Vám zaručuji pokles vody ve studni. Ano, můžete mít čističku odpadních vod, ale mrkněte se na podmínky ohledně odebírání vzorků.
-Budete stavět v dohledné době, nebo až za 10 let?

Autor: Petr Šulc
Datum: 12.05.2020 09:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120855
reakce na ...
Zdravím,
- bylo to jen ústně a ještě k tomu za bývalého vedení obce
- nejspíš smlouvu připraví, nevím. Ještě je to na začátku
- ano, prodávat ho nemusím a dělit nevím, ale pokud budu platit za m2 pozemku a ne za 1kus připojení (nevím jak velký v tom bude finanční rozdíl) tak se mi vyplatí půlku prodat a nechat si "jen" 400m2. Ale co to je? :-( Proto jsem si pořizoval větší pozemek.
- to jsem to asi špatně napsal, ta cena je pro přitažení sítí k pozemku, ne po pozemku k RD
- všechno potřebuji, samozřejmě se připojím. Jen jsem se chtěl zeptat kolik tak může to připojení stát, ale bohužel mi nedošlo, že nikdo neví, kolik je postavených m2 silnice se sítěma a počet pozemků které to mají zaplatit. Nenašel jsem kde můžu dotaz smazat :-D

Jsem zoufalý jak jsem zahnán do kouta a musím platit za něco s čím vůbec nesouhlasím :-( a můžou mě tato připojení stát i milion :´(
Jasný, někoho napadne že to můžu prodat a koupit jinde, ale to nic -při dnešních cenách- neřeší a navíc není nic pěknýho na trhu.

- stavět jsem měl už před šesti lety. Jde po mě i finančák, protože když si hypotéku na pozemek odepisujete z daní tak musíte do 4 let začít s výsavbou. Tak snad už bych měl příští rok kopnout do země.

Autor: Dětřich Danek
Datum: 13.05.2020 22:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121185
reakce na ...
-Postavte dům na jedné polovině, nic neprodávejte, prodat můžete kdykoliv (cena Vaší poloviny bude za 10 let dvojnásobná). A máte velký pozemek.
-Pokud budou chtít příspěvek za všechny metry, ať udělají sítě a dvě přípojná místa. Nebo dáte jen za třetinu, a udělají vám sítě jen do rohu - to bude pro obě strany nejvýhodnější.
-Začít jednání s městem, aby dali původní domluvenou smlouvu. Tu nedají, byl byste jediný v republice, komu město zaplatí sítě a lidi by zastupitele sežrali bude tam spousta dalších stavebníků, kteří si je budou platit sami. Ale někde začít musíte.
-Dají vám adresu na developera. Ten by měl mít rozpočet a návrh rozúčtování. S ním se dohodnout.
-Nic neplatit předem, až za odvedenou práci!
-Ohledně finančáku se vyplatí navtívit daňového poradce.
-Na stavebním se poradit, zda lze stavět bez sítí a oni vám to nezkolaudovali, tak vám to nevadí, že si sítě dostavíte, ale později. Problém je, že projekt domu a shánění papírů trvá prý rok...

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama