Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Koho pozvat na konzultaci nových kamen do starého bytu?

Autor: Luboš Kramár
Datum: 11.05.2020 21:06
uživatel: 132399


Fotogalerie:

Dobrý den,

koupili jsme byt ve starém cihlovém domě. Ve dvou místnostech jsou v rohu komíny a my bychom do jednoho rádi dali krbová kamna. Nevíme vůbec, v jakém stavu komíny jsou a protože byt není nafukovací, nevíme ani, zda teď při rekonstrukci zohledňovat nějaké normy, abychom si ten sen zase nepokazili. Potřeboval bych zavolat někomu, kdo přijde, všechno zkoukne a řekne nám, zda je to v našem případě reálná myšlenka a s jakým prostorem počítat.
Mám hledat kominíka? Kamnaře? Kdo líp zohlední specifiku poptávky a bude mít lepší přehled?

V kostce sem ještě připíšu, o co nám půjde. Není moc možnost si vybírat, co kde bude (byt není nafukovací a už má nějakou dispozici), takže přesně v tom rohu s komínem bude kuchyňská linka. Napadlo nás hned vedle ní dát kamna a kouřovod vést nahoru nad linku a nad linkou do komína. Není to ideální řešení, ale jiný mě nenapadá. Kouřovod by mohl mít ještě spád, aby to líp táhlo, ale pořád je to už docela daleko od komína. Připojuji svoji nádhernou skicu z malování pro představu. Kdyby někdo věděl už takhle od počítače, jak to dokázat, aby to mělo nějakej tah, budu moc vděčnej! V tomhle oboru jsem jako koza ve válce.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jaroslav Dítě12.06.2020 17:54
Petr Nepomuk12.06.2020 17:13

Příspěvky
Autor: Petr Nepomuk
Datum: 12.06.2020 17:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132656
reakce na ...
Dobrý den,

našel jsem toto, snad to pomůže:

http://www.kominy-kominex.cz/
http://www.komin-systemy.cz/
https://praha-kominictvi.cz/

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 12.06.2020 17:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Poptal bych se po okolí, jací kominíci vaše okolí navštěvují a jací jsou. Ty nabídka služeb na internetu bych volil až v případě, že bych variantou 1 neuspěl. Víte přeci, že každá liška chválí svůj ocas.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama