Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Folie na podlahové topení

Autor: Miroslav Vít
Datum: 12.05.2020 17:52
uživatel: 132324

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat, jestli se může dát folie na podlahové topení. Máme položené systémové desky a v nich položené topení. Topenář chce ještě dávat velice slabou fólii (krycí fólii) na položené topení.

děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Kubíček12.05.2020 20:59
Miroslav Vít12.05.2020 19:20
Jiří Kubíček12.05.2020 19:17

Datum: 12.05.2020 19:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132324
reakce na ...
Složení je polystyren, systémové desky bez polystyrenu a hadice podlahového topení. Na to přijde anhydrit. Dáváme vyloženě tu slabou fólii.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 12.05.2020 20:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Co máte za systémové desky, jejich součástí by měla být separační fólie ? Ještě jsem nikdy neviděl, že by při vašem složení podlahy někdo dával fólii na systémovou desku s trubkami. Je potřeba aby ten anhydrit všude dobře zatekl, jak to systémovky tak kolem trubek.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 12.05.2020 19:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, můžete uvést celé složení té konstrukce, co máte za systémovou desku a co přesně za fólii tam chce topenář dávat ? Separační fólie se používá mezi tepelnou izolaci a trubky podlahového topení, v případě systémové desky je zpravidla integrovaná do této desky. Vy pak budete vytvářet plovoucí roznášecí desku, záleží na tom, jestli mokrou nebo suchou cestou, ale nějak mi přijde zbytečné a nedovedu si představit, že by měla být ještě nějaká fólie mezi systémovkou s podlahovým topením a roznášecí vrstvou, ale chce to přesně uvést skladbu té konstrukce, o jaké podlahové topení se jedná, a zda bude roznášecí plovoucí vrstva dělána mokrou nebo suchou cestou ?

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama