Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

kombinovaná chladnička občas nechce zapnout

Autor: Tomáš Lis
Datum: 15.05.2020 22:50
uživatel: 101903


teplota v chladn. a mražáku vystoupá příliš=občas sama nestartne. V tu chvíli klepnu na držák termostatu a rozběhne se, chlad. i mrazák vyhladí dle nastavení ovladače termostatu (medium+8/-18) a pak vypne. Ale další cyklus už nenaskočí, jen když tuknu do termíku.... Podezříval jsem termostat, tak jsem dal nový, ale ten se chová stejné .....zkraje po výměně spustil 2-3-4 cykly sám, vše vypadalo OK, ale pak už zase jen na "brnknutí" do něj....jde o Whirlpool 9-letá kombinace mražák dole 220/100l, spe. termíku ZAP+4,5C/VYP MIN-16C/MAX-30C (dle nastavení MIN/MAX) chladiva je snad dost (nikde nic vybouleného a výparník, nebo jak se říká té ploše 40x40 uvnitř, která chladí chladničku, namrzá při chlad. cyklu celý a rovnoměrně).
Setkal se s tím někdo? Děkuju moc

souv. poddotaz: U 3-pinového termíku ATEA A13 naměřím v klidu 230V mezi modrým (pozice 3) a hnědým drátem (pozice 4). Ale když termík spustí chlazení, nemůžu naměřit 230V mezi modrým a hnědým, ani mezi modrým a černým drátem (pozice 6)...je to OK? Ale zkoušečkou s tlumivkou svítí všechny piny - jak pin s hnědým tak s modrým drátem, pokud je lednice v klidu; pokud běží, tak opět všechny 3 piny...to jen pro kontrolu , že je po elektrické stránce vše OK.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Tomáš Lis
Datum: 17.05.2020 23:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101903
reakce na ...
tak po víkendu lednice už šlape jak má :-DDDD.... Záměrně jsem ji na 24h zatížil termostatem na MAX (0C v chladničce, minus30C v mrazáku), a tím se asi srovnaly teploty mezi chl. a mrazákem a poté už po přenastavení termíku níže na MEDium sama spíná/vypíná a drží stabilní cílovou teplotu jak má v chl.8C, v mrazn. -18C....uffff, vypadá to že je zachráněna, ještě se ani nezaplatila A++ mrška (jen dumám, ve kterém místě ta krátká kapilára jen 65cm bere vlastně teplotu pro termík, že byl ten nový tak "zmatený" , že odmítal spínat v poloze blízko MIN???)

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama