Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

přívod elektřiny a vody na pozemek typu trvalý travní porost

Autor: Petr Hájek
Datum: 25.05.2020 00:39
uživatel: 132547


Dobrý den, potřeboval bych poradit zda-li je možný přívod elektřiny a vody, případně zřízení studny na pozemku typu trvalý travní porost. Chtěl jsem to původně převést na stavební parcelu a postavit si chatku, ale jelikož není oblast kde se pozemek nachází označena v územním plánu obce jako zastavitelná plocha, tak mě napadla koupě mobilheimu který bych tam podle všeho mohl stát bez stavebního souhlasu protože má svůj podvozek a oji tudíž se dá odvést po své vlastní ose. (to jsem se někde pouze dočetl, jestli máte jinou informaci budu za ní rád)

moje otázky tedy jsou :

je vůbec možné zařídit přívod elektřiny?
je vůbec možné zařídit přívod vody? (jestli ne tak je-li možný vrt studny)

je možné zřízení odpadní jímky?


Za všechny případné rady a informace vám děkuji a přeji příjemný zbytek dne

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Pavel Feckanič
Datum: 03.06.2020 09:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132604
reakce na ...
Dobrý den.
Plnohodnotnou odpověď získáte jedině od dotčených orgánů státní správy a poskytovatelů služeb.
Ale obecně vše co zamýšlíte, je možné realizovat.
Naklady na zřízení přípojek (elektřina, voda, kanalizace), od hlavních řádů k vašemu pozemku, platíte vy.
Především je potřeba vědět, jak je pozemek nazván v územním plánu. Od toho se odvíjejí možnosti. Proto, co zde uvádím, se může od skutečnosti nepatrně lišit.
U poskytovatele elektřiny je nutné zjistit nejbližší připojovací bod.
U poskytovatele vody také zjistíte, kde je u pozemku nejbližší možnost připojení a současně vám sdělí, jaké máte varianty likvidace odpadních vod. Odvod do kanalizace. Nebo do septiku a pak vsakování.
Dále je otázka, jaké vody budete produkovat. Zda pouze z mytí rukou, nebo i z WC. U septiku bude potřeba vyjádření od Vodosprávního úřadu - podle povodí do kterého spadáte.
Co se týče studny, nejprve vám provedou geologický vrt (sondu). Na studnu je potřeba stavební povolení. Studnaři z okolí vam jistě sdělí podrobnosti.
Ještě nakonec malá poznámka. Na většině pozemků, pokud to není stavební parcela, je možno provést stavbu o velikosti do 10% plochy pozemku.
Vaše první cesta by měla být na příslušný stavební úřad, kde jim sdělíte svůj záměr a oni vás seznámí se všemy podmínkami.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama