Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

změna dodavatele elektřiny

Autor: Petr Hejda
Datum: 25.05.2020 09:41
uživatel: 132549

Dobrý den,
měl bych dotaz, zda je v současné době lepší přejít na tarif se spotovými cenami elektřiny (zvažují Elimon svěží spot) nebo raději fixovat na delší dobu (zvažuji Skautskou energii pro 2021-2022).

Děkuji za odpovědi.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Kamil Pohanka08.06.2020 14:54
Robin Lejsek03.06.2020 09:59
Kamil Pohanka27.05.2020 15:56
Robin Lejsek26.05.2020 03:20
Jan Schindler25.05.2020 21:22

Datum: 27.05.2020 15:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125997
reakce na ...
Když jsem to viděl tady v kalkulačce tak jsem nad tím taky chvíli musel přemýšlet, co pro nás bude lepší, ale šel jsem do spotovky za tu cenu mi to stojí alespoň zkusit, smlouvu jsem potvrdil u Bohemia energy, tam je to tarif Energie A++. Jako smlouva je k tomu na dobu neurčitou, tak to beru jako výhodu pro mě, že když by se to na trhu najednou hnulo, tak to můžu změnit, ale teď jsou tyhle tarify fakt na vrcholu.

Autor: Robin Lejsek
Datum: 03.06.2020 09:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129834
reakce na ...
Také mám od Bohemky tarif "Energie a++", protože cenově jsou momentálně tyhle typy tarifů velmi dobré - p. Hejda zvažoval třeba tarif "Svěží spot" od společnosti Elimon se kterým je cena ještě o trochu lepší - přičítám to nejvíce nižšímu poplatku u pravidelných plateb za odběrné místo, protože jinak je to s "Energií a++" cenově srovnatelné. Podle mne je poplatek u Elimonu nižší, protože se do toho promítají nižší provozní náklady této společnosti, která má momentálně cca 10 000 klientů.
Já jsem dal raději přednost větší společnosti, která by měla být i stabilnější pokud by na trhu došlo k nějakým neočekávaným změnám v souvislosti s vývojem cen. Ale to je na rozhodnutí každého, jak se v tomhle rozhodne. Každopádně oba tarify jsou nyní velmi dobré tak jako tak (navíc na dobu neurčitou). Hlavně, aby příznivé ceny dlouho vydržely :-)

Autor: Kamil Pohanka
Datum: 08.06.2020 14:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125997
reakce na ...
Tak až takhle jsem to popravdě nezkoumal, podle čeho by mohli odvodit poplatek. Vzhledem k tomu, že energie řeším do baráku, je ta částka pro mě zanedbatelná, řešit to pro byt, řešil bych to asi víc. Tak jako tak mi Bohemie ušetří dobré peníze.

Autor: Robin Lejsek
Datum: 26.05.2020 03:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129834
reakce na ...
Dobrý den, pane Hejdo
obě Vámi zmíněné nabídky jsou cenově velmi zajímavé a pokud si vyberete kteroukoliv, tak neuděláte špatně. Momentálně jsou tarify se spotovými cenami zajímavé, protože cena na spotovém trhu už delší čas klesá a vícero nabídek těchto tarifů je na dobu neurčitou (tedy bez závazku), takže se dají kdykoliv vypovědět, pokud by cena výrazněji vzrostla a nebyl jste s ní spokojen. Je dobré se občas (třeba 1x za měsíc) podívat na vývoj např. tady v kalkulátoru, kde jsou ceny průběžně zpětně zobrazovány, aby člověk byl v obraze.
U Skautů máte od nich vysoutěženou cenu platnou na dva roky, takže tam by měla být jistota, že se po tuto dobu nezmění a až přijde čas, tak budou Skauti opět poptávat z aktuálních nabídek dodavatelů.
Konečné rozhodnutí je na Vás a jak jsem psal v úvodu, myslím si, že ani s jednou nabídkou neprohloupíte, pokud jí využijete.
V podstatě se dá říci, že spotový trh je trh a tam je vývoj ceny dynamický, takže pokud jste ochoten to akceptovat, tak není problém a naopak pokud jste spíše člověk, který má rád větší jistotu, tak by pro Vás mohla být nabídka od Skautské energie lepší volbou.

Autor: Jan Schindler
Datum: 25.05.2020 21:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131645
reakce na ...
Dobrý den,

Skautská energie je sázkou na jistou dobré ceny bez starostí.
U spotových produktů je výhoda současná nízká cena elektřiny i plynu, která ale později může vzrůst.
Jistotou je, že ceny obou nabídek téměř určitě budou nižší, než jsou ceny tradičních obchodníků, jejich základního produktu.
Výběr záleží na typu člověka, zda je konzervativnější nebo zda rád riskuje.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama