Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Utěsnění parotěsného prustupu komína

Autor: Miroslav Vomela
Datum: 28.05.2020 06:07
uživatel: 127492


Dobrý den,
mám betonový komín shiedel uni advanced. Pro prostup OSB stropem jsem si koupil sadu pro parotěsný prostup z pěnoskla. Prostup je určen primárně pro cihlové komíny. Dodaný tepelně odolný červený tmel CS 28 (do 260 stupňů) má ale v technickém listě napsáno, že by neměl přijít do kontaktu s betonem atd., protože ho "rozpouští".
Dodavatel prostupu tvrdí, že to klidně můžu na betonový komín dát. Výrobce tmelu tvrdí, že ten tmel naruší povrch betonu a časem se odloupne při drobných dilatacích (teplo-zima). Pro parotěsnou funkci bych rád tomu odloupnutí předešel. Prý na beton optimálně neutrální silikon, ale ten je jen do 120 stupňů.
Neví někdo o jiné variantě lepidla nebo tmelu, který je teplotně odolný pro lepení na komín? Nevím reálně, jakých teplot může reálně plášť komína dosahovat.

Případně bych ještě rád věděl, jaký tmel-pěnu můžu použít do cca 1cm široké spáry mezi komínem a souběžnou přiléhající zdí z dutých cihel, abych přes ten spoj mohl potom dát sádrovou omítku s perlinkou.

Díky předem za jakoukoliv radu.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama