Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

WC/koupelna přímo z obytné místnosti

Autor: Petr Adamec
Datum: 01.06.2020 01:43
uživatel: 132594

Dobrý den všem,

mám wc kombinované s koupelnou přístupné přímo z obýváku, otvor je pro 60cm dveře, otevírání dovnitř. Dle norem tak takto asi nemělo být ani kolaudováno, ale to je asi už jedno. Rád bych dveře nahradil z důvodu úspory místa (chci využít zádveří). Posuvné/závěsné dveře jsou jednou z možností, další použít skládací dveře ze 2 dílů (zeď je cca 30cm tlustá, takže by to bylo akorát), případně použít shrnovací dveře, které ale dost zůží otvor. Dveře do pouzdra mi přijdou přehnané a popravdě nevím, jestli by to do té zdi šlo.

To, co mě trápí, je soukromí a zápach. V místnosti bude neustálé odvětrávání, takže zápach snad bude +- vyřešen, ale soukromí je problém.

Jak by se toto mohlo řešit? Mít kromě dveří ještě třeba akustický závěs? Nebo to třeba řešit 2 posuvnými dveřmi? Někomu by možná pomohlo nechat uvnitř hrát hudbu, nebo třeba pustit zvuk vodopádu :-) Nebo to udělat tak, že raději neřešit úsporu místa a spíše udělat klasické dveře, které budou mít lepší zvukovou izolaci?

Díky za názory.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petr Adamec08.06.2020 22:13
Libor Kniezek08.06.2020 11:58

Datum: 08.06.2020 11:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127631
reakce na ...
Zdravím.
Pár mých názorů:
- dveře u mě začínají š. 70 cm, méně je průlez
- posuvné dveře se vždy hůře zavírají a otevírají než otočné
- pokud to dispozice bytu jen trochu dovolí, a to je skoro vždy, a koupelna s WC nejsou fungl nové, tak bych vše přeboural a postavil tak jak by v r. 2020 ve střední Evropě mělo být.

Autor: Petr Adamec
Datum: 08.06.2020 22:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132594
reakce na ...
Fotogalerie:
Je to atypický byt, nelze s tím dle mého nic nedělat, nemá ani předsíň, vstup od schodiště je rovnou do místnosti (jako v USA), v mém případ je to obývák/kk. Přikládám náhled. 60cm dveře / průlez stačí na vstup do koupelny, toto by šlo asi rozšířit, ale důvod nevidím, spíše bych si uškodil. Posuvné dveře bych tam dal, ale asi ne běžné, problém je, že nebudou asi tak těsnit, skládací (ty se mi jeví nej, pokud bych dělal změnu) a shrnovací dveře to samé. Asi ale nejlepší bude nechat otočné dveře, možná dát reverzní, aby to lépe vypadalo v obýváku. Nebo bych nechal klasické dveře navíc závěs před ně.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama