Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Priprava pred naterem

Autor: Petra Hajmanová
Datum: 02.06.2020 01:07
uživatel: 132314

Dobry den, na zaklade tohoto fora jsem s rodinou postavila bazen ze ztraceneho betonoveho bedneni. Nyni si jdu pro dalsi rady. Vim, ze to byl odvazny pocin a s kritikou pocitam :-) ale uz je to proste tak. Jsem ve fazi pripravy podkladu pred naterem. (deska 20cm s 2x kari8, zb 20, vyska 1,5, rozmer bazenu 3x6, zb vylito betonem 16/20,svisla vyztuz roxory12 kotveny do desky, vodorovna 8 kazda rada 2x, nachystany prostupy). No a prave jsem se sekla na vyrovnani a hydroizolaci betonovych tvarnic. Nekdo radi flexibilni mrazuvzdorne lepidlo s perlinkou, nekdo betonovou sterku, a pak dalsi speciality. Otazka zni:cim opravit nerovnosti (spary a mirne odskoky tvarnic) jak zajistit hladky povrch pred naterem a vodeodolnost? Ve ktery moment penetrovat? Budu moc vdecna za rady. P. S. Folii nechci. Dekuju

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petra Hajmanová09.06.2020 16:17
Jan Mrskoš03.06.2020 09:06

Datum: 03.06.2020 09:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126515
reakce na ...
Nevím jaké jsou zkušenosti se životností takovýchto nátěrů (četl jsem hrůzy - což jsem bral jako odstrašení a radši propagaci folií), a ta práce s přípravou pod to. Možná že by stála za to alternativa velkoplošných dlaždiček s nulovou mezerou, jak to vidím ve fajnových obchodech a ordinacích.

Vypadá to jako granit, 60x60cm, strany pěkně zbroušené, pohrát si s tím, aby to pěkně štimovalo k sobě. Odpadá pak pracné vymazávání těch mezer, kde se drží nečistoty a které po čase jsou pomalu užírány nízko-pH vodou (kdo si potrpí na řádnou úpravu pH - já ne).

A když se pod ty dlaždice přidá do malty vodovzdorné mísídlo (staré dobré vodní sklo), mělo by tu vodu dobře držet. Já jsem dělal bazén s nejlevnějším cementem s přidáním toho vodního skla (ale né moc), jak na maltu pro tvárnice, tak i na přilepování dlaždiček, s né dost dobře vymazanými mezerami. Příště bych to dělal je s těmi velkými, výběr je dnes značný. A materiály pod to též.

Autor: Petra Hajmanová
Datum: 09.06.2020 16:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132314
reakce na ...
Děkuji za rady :-)

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama