Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zatékání vody za obklady v koupelně

Autor: Radek Beneda
Datum: 09.06.2020 10:23
uživatel: 130338


Dobrý den,

prosím o pozouzení následující situace

díky kombinaci příliš "utopeného" svodu stoupačky a kratké odpadní trubky od sifonu umyvadla nám zatékalo v koupelně za obklady. Voda stékala/prosakovala omítkou a v koupelně o patro níže se začal objevovat mokrý flek.
Paměťový efekt je cca čtyři týdny, tedy když umyvadlo nepoužíváme čtyři týdny, dojde k viditelnému vysychání v místě kde se vlhkost o patro níže objevuje.
Odpadní trubku jsme vyměnili, voda již odtéka jen stoupačkou a nestéká za obklady.

Jedná se o umyvadlo, nikoli o vanu, takže odtok vody je řádově nižší než by byl u vany se stejným problémem.

Má smysl nějak odstraňovat stávající vlhkost za obklady, tedy odstraňovat obklady a opravovat vrstvu omítky pod obkladem? Mohlo by dojít k nejakým komplikacím diky zateklé vodě v omítce?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Mirek Svejda
Datum: 09.06.2020 11:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Je to samozřejmě nutné opravit, ale zateklá voda vyschne sama. Nic to neudělá, pokud se jedná o zděnou stavbu. Měl jsem něco podobného. Mě praskla ve zdi přívodní trubka k baterii.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama