Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vrtana studna - zakrytí vrtu

Autor: Josef Beekeeper
Datum: 15.06.2020 08:11
uživatel: 132601

Pratele, jak jste resili nebo resite vlastni prime zakryti vrtu? Sachta, jimka (zhlavi) je mi jasne, ale spise se mi jedna o zakonceni vrtu v jimce. Mam strach, ze drive, ci pozdeji tam neco skonci. At uz zvirena (mysky, zaby, pavouci), nebo nedej boze neco vetsiho technologickeho. Mam prez vrt trubku se zavesem na cerpadlo, tedy neni mozne moc prez toto jeste resit zakryti. Delaji se take specialni tesne uzavery vcetne pruchodek a zavesu. Ale to uz se do vrtu nikdy nepodivam, nedezinfikuji, neoverim stav, hladinu, atd. Hodte sem prosim nejake foto s inspiraci jak to mate vy.

Diky moc.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Josef Beekeeper25.06.2020 14:51
Filip Filip24.06.2020 18:39
Dimitris Kerimidis17.06.2020 19:53

Datum: 24.06.2020 18:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Ahoj. Vrtaná studna se standardně zakončuje v šachtě, nebo v jímce. Když už vrazíte prachy do vrtu, tak nevidím žádný problém do toho vrazit ještě pár tisíc a udělat to profesionálně.
Já mám : https://www.sineko.cz/cz/produkty/reseni-odpadnich-vod-pro-domacnosti/sachta-na-vrtanou-studnu/7-sachta-na-vrtanou-studnu.html
Víko se dá zamknout visacím zámkem. Šachta je vodotěsná a nic se do ní nedostane.
Filip

Autor: Josef Beekeeper
Datum: 25.06.2020 14:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132601
reakce na ...
Ano, to mam v podobne jimce. To snad ani nejde bez toho, ne? Slo mne spis o to, ze se mi zda i v teto jimce otevreny vrt moc navolno. Spise jde o nahodu, aby do toho neco nespadlo, ci nekdy nejak nevlezlo. Mys, slimak, nejaky prival vody po nejakem plavaku, apod... Proste tak, aby i ten vrt v jimce byl radeji oteviratelne uzavreny.

Diky

Autor: Dimitris Kerimidis
Datum: 17.06.2020 19:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125886
reakce na ...
Prekryjte vystroj vrtu s tou trubkou a zavesem nejakou sitovinou, obalte to a zavazte kolem te PVC vystroje, snura, guma. Muzete kdykoliv sundat.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama