Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

beretta exclusive 24i

Autor: Jiří Truhlář
Datum: 17.06.2020 20:53
uživatel: 129307

Dobrý den, potřebuji pomoci.
Mám kotel Berettu na chalupě kde s ní vytápím a používám k ohřevu teplé vody místo ele. bojleru. Vytápění funguje ale přestal mi fungovat na ohřev užitkové vody. Mám pouze blokové schéma a nevím jak to celé správně funguje, Vím, že trojcestný ventil sepne (mikrospínač V 3) a spustí čerpadlo, po asi půl vteřině sepne další dotek (mikrospínač M.S., ten by měl spustit jiskru a zapnout plyn), piezoelektrický pochod však neproběhne a voda teče pouze studená. Přitom tento mikrospínač v provozu na vytápění hořák zapne a začne vytápění baráku. Kotel je sice 20let starý, ale každou sezonu jsem protopil kolem 300m3 plynu, čili je ještě jako nový vzhledem době provozu a byl jsem s ním spokojen. Mohl by mi někdo poradit jak na to a nebo kde získat technický popis s vysvětlením funkce tohoto systém. Třeba i u jiného kotle, předpokládám , že funkce bude podobná. Předem všem děkuji za případnou radu, Jiří truhlář, mail -

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ondřej jjj26.06.2020 17:38
Jiří Truhlář22.06.2020 21:17
Ondřej jjj22.06.2020 08:23
Jiří Truhlář21.06.2020 22:44
Ondřej jjj18.06.2020 22:30
Jiří Truhlář18.06.2020 20:27
Ondřej jjj18.06.2020 06:43

Datum: 18.06.2020 06:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110009
reakce na ...
Vetsinou odchazi cidlo teploty tuv

Je tam nekde nasroubovany v trubce vetsinou.. staci uzavrit privod vody do kotle. Pakovou baterii odpustit tlak. Pak vysroubovat a vymenit

Jsou tam 2 cidla.. jedno na topeni druhy na ohrev vody tak si to nesplist

Datum: 18.06.2020 20:27 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den ,

děkuji za radu, budu mít ale asi problém jak poznat to správné čidlo, obě jsou na stejné trubce a liší se mechanickým provedením, ale určitě se o to pokusím, děkuji. Určitě Vám dám vědět jestli se to povedlo, s pozdravem Jiří Truhlář.

Autor: Ondřej jjj
Datum: 18.06.2020 22:30 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Na stejny trubce byt nemuzou..

Jinak můžete vzit multimetr a zmerit odpor na cidle kdyz kotel bude vypnutej nejaky cas a teploty srovnany

Datum: 21.06.2020 22:44 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den Ondřeji jjj,
musím Vám moc poděkovat, bylo to všechno tak jak jste napsal. Já jsem nepozorný a nemohl jsem najít to čidlo na TUV. Na trubce co vede ohřátá voda jsem viděl dvě čidla. To jedno je pro ÚT (NTC čidlo) a to druhé, (bylo jiného provedení) jsem si myslel že je pro TUV ale je to zřejmě ta pojistka (havarijní pojistka) pro překročení teploty.
Pak jsem si všiml toho NTC pro UTV, bylo to schované vzadu, špatně přístupné. Kdysi dávno asi před 10 lety jsem si koupil jedno čidlo od servismana plyn. kotlů a nyní se mi hodilo. Namontoval jsem to jak jste mi poradil a zdá se to v pořádku. Ohřev užitkové vody zase funguje. Chci si zase čidlo koupit v internetové prodejně v Praze. Díval jsem se do jejich nabídek, jsou tam dvě na pohled stejná čidla, rozdíl v ceně asi 30kč. Znamená to ,že že ty čidla mají jinou charakteristiku a je důležité je nezaměnit?? Jedno je zřejmě na topení a to druhé pro ohřev užitkové vody. Ještě bych měl takovou prosbu, nevíte náhodou kde by se dala sehnat nebo najít na internetu literatura která by popisovala a vysvětlovala činnost plyn. kotlů? Rád bych poznal jak to vše funguje. Ještě jednou díky , přeji pohodu a zdraví, Jiří Truhlář.

Datum: 22.06.2020 08:23 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
mi to čidlo vyfotte, kouknem nato

a literatura? asi wikipedie.. tam je všechno :D

Datum: 22.06.2020 21:17 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den Ondřeji jjj ,

asi jsem na to přišel, posílám URL adresu stránky kde to vypadá, čidlo za 227kč je topné a to druhé za 200Kč bude pro TUV, děkuji, s pozdravem Jiří Truhlář.

https://www.dilynakotle.cz/vyhledavani/?search=ntc+cidlo+berreta&submit=Hledat

Datum: 26.06.2020 17:38 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Asi to bude oka.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama