Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Úprava trámů pro podkrovní vestavbu.

Autor: Miroslav Jambor
Datum: 18.06.2020 19:48
uživatel: 132676


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Zdravím všechny.

Potřebuji radu jestli se vyplatí upravit tramoví nad podlahou (hlavně jak by se to řešilo) nebo bude lepší vybudovat podlahu nad těmito trámy (případně z čeho a jak). Aktuální podlaha je z hurdisků. Když by bylo možné tramoví upravit získal bych cca 40 cm výšky což není málo. Středová nosná zed pod podlahou probíhá ve směru od fotografa za Komín. Komín je součástí nosné zdi.

Mirek.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jozef Homola
Datum: 18.06.2020 20:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Nevím za jakým účelem tam chcete dávat podlahu.
Krov podle mého soudu je dosti poddimenzován. Vaznice jsou dlouhé a nedostatečného průřezu. Vaznice se obvykle nepodpírají nebo nesmí a pokud, tak jedině, když pod ní je nosná zeď. Šikmé vzpěry jsou za účelem vynesení svislých sil do vodorovných složek aby vaznici neprohýbaly.
Pár obrázků pro představu.
Za jistých okolností a dodatečných opatření lze vaznici přerušit a tu vazbu vytvořit vhodným táhlem, které leží na podlaze.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama