Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

nechtěná změna dodavatele elektřiny

Autor: Zdeněk Hanuš
Datum: 23.06.2020 15:23
uživatel: 132707

Chyba!? S Českou srovnávací s. r.o. jsem uzavřel "Objednávku o zajištění výhodných dodávek energií". Nový dodavatel měl být levnější než dodavatel stávající. Jenže se ukazuje, že dodavatel /jeho tarif/ je cca o 10% dražší než tarif, který mám u dodavatele stávajícího. Dle Čs.srovnávací nabídku musím příjmout /zrealizovat změnu dodavateůe/ pod sankcí 5000,-Kč. - Ano-toto jsem podepsal, ale pokud tarif nového dodavatele je vyšší naž tarif stávajícího dodavatele, mohu se snad nějak bránit.?.?. /Prý ne.?.?.//A pak - ze zákona je přece jasbé, že do 10-ti dnů od provedení změny dodavatele bych se mohl ke stávajícímu vrátit. Ve Smlouvě jsem podepsal /nechtíc/, že takto neučiním. Přesto si myslím, že zákon je nadřazen nad nějakou smlouvou.?.?.
Věří, že mi poradíte. Děkuji. Zdeněk

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 23.06.2020 19:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131645
reakce na ...
Dobrý den,

bohužel se nejedná o smlouvu s dodavatelem energií, máte běžnou smlouvu a můžete od ní odstoupit do 14 dnů po uzavření uzavření smlouvy.

Je potřeba napsat České srovnávací, že se cítíte být oklamán, že na Vás společnost uplatnila nekalé obchodní praktiky a že požadujete ukončení všech smluv bez sankcí. Ukončení smlouvy s jejich dodavatelem požadujte tak za měsíc, abyste stihl vybrat nového dodavatele, lhůtu na odpověď Vašeho návrhu tak týden.
Pokud Vašemu návrhu nevyhoví, pošlete stížnost na Českou obchodní inspekci, prostřednictvím formuláře:
https://www.coi.cz/pro-spotrebitele/spotrebitelsky-pruvodce/podani-stiznosti-podnetu-dotazu/.

Možná to nebude ani potřeba.

Vyberte si nového dodavatele u nás v kalkulátoru, pokud budete chtít s převodem pomoc, zvolte si raději menšího. Velcí dodavatelé nemají na zákazníky tolik času. Solidní nabídky jsou doplněny poptávacím tlačítkem.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama