Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Podkladní beton

Autor: Matěj Dostál
Datum: 26.06.2020 14:16
uživatel: 132145

Zdravím,
tak jsem konečně dohloubil podlahy.
Původně jsem zamýšlel dát podkladní beton přímo na zeminu (jíl/písek/kameni zhruba ve stejném poměru).
Zeminu jsem hutnil vibrační deskou 100kg, + rohy ručně.
Teď si lámu hlavu jestli nemám ještě přidat vrstvu štěrku, na úkor betonu nebo EPS (momentálně 10/18cm).
Co myslíte?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Matěj Dostál30.06.2020 14:38
Josef Vavra29.06.2020 16:34
Matěj Dostál29.06.2020 14:29

Datum: 29.06.2020 14:29 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nikdo nechce nic podotknout?

Autor: Josef Vavra
Datum: 29.06.2020 16:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132371
reakce na ...
Připomínek je hodně. Co radonová a vlhkostní izolace? To kamenivo plní funkci nevzlínajícího podkladu s beztlakým profukem radonu, pokud mu dáte příležitost odejít dírou přes základ.
Vlhkost až pod kamenivem mám ověřenou měřením elektrické kapacity. Funguje podle předpokladů.
https://www.izolinka.cz/izolace-proti-radonu/ odvětrávací perforované potrubí je právě to kamenivo.
Kapitola Protiradonová izolace pro vysoký index.

Autor: Matěj Dostál
Datum: 30.06.2020 14:38 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Radonový index je zanedbatelný, izolaci budou tvořit asfaltové pásy napojené na horizontální izolaci zdiva.
Řeším spíše strukturální podstatu věci, aby se mi deska nepropadla protože jsem málo hutnil. Nebo aby nestoupla protože mi to někde promrzlo než zaizoluju sokly.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama