Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Přeložka vodovodního řadu

Autor: Jan Pokorný
Datum: 26.06.2020 17:54
uživatel: 125128

Dobrý den,

na pozemku, který vlastním mi vede vodovodní řad. Bohužel v místě, kde bych si chtěl postavit garáž (jiní umístění garáže prakticky možné není). Ptal jsem se na SČVK, jak se dá tato situace řešit. Odpověď: Přeložka vodovodního řadu - cena 15.000,-/metr!!

V případě, kdy si tam natáhnu nový řad a pak by mi to odborná firma svařila, bylo by to z hlediska legislativy v pořádku? Nechápu kde se bere tak nehorázná cena, neřešil někdo podobný problém?

Děkuji za odpověď.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 29.06.2020 16:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129732
reakce na ...
Pane Pokorný, vaše představa, že si tam natáhnete nový vodovodní řad a odborná firma vám to svaří a všechno bude OK, je zcela mylná. Na přeložku budete zcela jistě potřebovat stavební povolení což obnáší zpracovaný projekt se všemi vyjádřeními atd. Nepíšete zda jde o nějaký hlavní vodovod či jen vodovodní přípojku. Nejvíc informací získáte na místně příslušném Vodoprávním úřadě, který bude případnou přeložku povolovat.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama