Podlahové vytápění vs radon

Rubriky:

Reklama
RK Radomír Křehák @radomir.krehak před 2 roky01.07.2020 14:40:00
Podlahové vytápění vs radon

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na názor ohledně podlahového vytápění a radonu.

Do rozestavěného rodinného domu (hrubá stavba a rozvody) bych chtěl do přízemí instalovat podlahové vytápění ve formě uhlíkových fólií. Narazil jsem ale na normu ČSN 73 0601, která říká, že pokud je ve skladbě na kontaktu s podložím podlahové vytápění, je nutné realizovat protiradonová opatření (odvětrání). Projekt ale původně s podlahovým vytápěním nepočítal, a tak je zde realizována jen protiradonová izolace, bez nějakých dalších opatření. Dům se nachází ve středním radonovém indexu, se středně propustnou zeminou.

Existuje nějaké rozumné technické řešení jak skloubit dohromady podlahové vytápění a zmíněnou normu bez požadovaných opatření? Případně je možné tento požadavek ignorovat? A je zde riziko šíření radonu opravdu tak velké? Nechápejte mne špatně, o podlahové vytápění bych opravdu hodně stál a strašně rád bych našel nějakou "kličku", ale pokud je zde riziko opravdu velké, tak za nějaké zdravotní komplikace do budoucna to nestojí.

Děkuji za názory.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

134 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.