Dobrý den, chtěl bych se zeptat na názor ohledně podlahového vytápění a radonu.
Do rozestavěného rodinného domu (hrubá stavba a rozvody) bych chtěl do přízemí instalovat podlahové vytápění ve formě uhlíkových fólií. Narazil jsem ale na normu ČSN 73 0601, která říká, že pokud je ve skladbě na kontaktu s podložím podlahové vytápění, je nutné realizovat protiradonová opatření (odvětrání). Projekt ale původně s podlahovým vytápěním nepočítal, a tak je zde realizována jen protiradonová izolace, bez nějakých dalších opatření. Dům se nachází ve středním radonovém indexu, se středně propustnou zeminou.
Existuje nějaké rozumné technické řešení jak skloubit dohromady podlahové vytápění a zmíněnou normu bez požadovaných opatření? Případně je možné tento požadavek ignorovat? A je zde riziko šíření radonu opravdu tak velké? Nechápejte mne špatně, o podlahové vytápění bych opravdu hodně stál a strašně rád bych našel nějakou "kličku", ale pokud je zde riziko opravdu velké, tak za nějaké zdravotní komplikace do budoucna to nestojí.
Děkuji za názory.
Pan Vavra, problematika fajcenia sa radonu tyka. Tabak (rastlina) absorbuje velke mnozstva radonu, ktory sa…
před 4 roky
Celou dobu se Vám snažím vysvětlit, že problematika lidí je jiná. Vyvětrají před spaním a pak už nic. Ve 2 ráno…
před 4 roky
Zajímavé je to z pohledu fyziky a matematiky. A tím neodpovídajícím větráním je myšleno co? Jinak velice…
před 4 roky
134 odpovědí
Zobrazit všechny reakceNevhodný příspěvek
Pokud chcete upozornit redakci na diskusní příspěvek, který svým obsahem porušuje pravidla diskusí na portálu TZB-info, klikněte na tlačítko Odeslat. V diskusích jsou nepřípustné zejména příspěvky vulgární, urážlivé a nesouvisející s tématem dané diskuse.
Vyberte způsob sdílení