Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hrozivé zvuky ve sádrokartonovém stropě

Autor: Petr Durčák
Datum: 15.07.2020 21:46
uživatel: 132760


Zdravím všechny,

bydlíme v bungalovu se sádrokartonovým stropem, na kterém leží minerální vata (rošt visí přímo na krovu). Od letošního jara se ze stropu ozývají rány/klepnutí (někdy velmi hlasité, nahrávku mám k dispozici). Dochází k tomu v čase cca 11-15 a 2-7 ráno. Rány často následují i v sériích co 10 min. Pouze pokud je velmi deštivo a chladno (malý rozdíl teplot?) tak je klid. Nejdřív jsem myslel, že je problém s krovem, utáhl jsme kleštiny a kotvení pozednic, ale zvuky neustaly. Vata je na sádrokartonu poházená dost ledabyle (viz foto) a po 12 letech asi dost degraduje, minimálně v oblasti věnce a pozednic je odchlíplá. Může být dunění/rány/klepnutí vysvětleno špatně provedeným roštem sádrokartonového stropu, který je teď vystavený většímu rozdílu teplot? Letmý pohled pod vatu ukázal, že prvky roštu dosahují až ke zdi (viz foto). Neměla by tam být nějaká spára?

Jakou příčinu mohou zvuky mít?

Prosím o názor. Jedná se o docela stresující problém. Špatně se u toho spí :-).

Díky.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jozef Homola
Datum: 15.07.2020 23:14 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Můj názor je, že je to důsledek dilatace teplem s mírným fázovým zpožděním (čeho, nevím).
Podobné jevy jako nějaké rupnutí se ozývalo na pracovišti v nové budově se dvěma podlažími, která měla nějaký skelet ze železobetonu a do toho byly dozděny lehké příčky. Tam se také kolen 11 hodin dopoledne ozývaly zvuky a rozšiřovaly se trhliny. Střecha byla rovná a černá a nějaká IPA. Časem se to zateplilo a problém vymyzel.
Jednou jsme dělali nějaké zkoušky nočních přístrojů a tak se zjistilo že i v noci jsou ty rány (pár) a byly dosti stresující.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama