Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Leiber BT20S-plus + Netatmo

Autor: Marek Drapal
Datum: 21.07.2020 19:22
uživatel: 132799

Dobry den,

umi mi nekdo poradit jestli jde vyse zmineny kotel ovladat pres termostat Netatmo?

Dekuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Mirek Svejda22.07.2020 21:49
Marek Drapal22.07.2020 20:41
Jozef Homola21.07.2020 21:39
Mirek Svejda21.07.2020 21:29
Marek Drapal21.07.2020 20:27
Mirek Svejda21.07.2020 20:17

Datum: 21.07.2020 20:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Fungovat to může, ale co od toho čekáte ? Je to docela drahá sranda a nepočítejte se slibovanými úsporami.

Datum: 21.07.2020 20:27 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
dekuji za odpoved,

no resim jestli to jde jednoduse ovladat.
To co potrebuji je mit moznost ten kotel ovladat vzdalene pres internet. zapnout/vypnout tj defacto prepnout zima/leto a nastavit teplotni profily

To co mi nabidnul technik je Elektrobock Bt725 Wifi
Netatmo jiz pouzivam v jine nemovitosti, tak misto dalsi aplikace resim jestli by nesel pouzit netatmo termostat, i kdyz je mozna o par stovek drazsi. S tim ze pak sli pouzit i jejich hlavice na vybrane radiatory

Autor: Mirek Svejda
Datum: 21.07.2020 21:29 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Obojí pracuje v principu shodně. Oba termostaty umí kotel zapínat nebo vypínat podle nastavené teploty. Netatmo může navíc ovládat i elektronické hlavice. Otázkou je, zda to má význam v porovnání s klasickými termohlavicemi. Já jsem předpokládal, že to chcete komplet i s hlavicemi. Jenže cena není o pár stovek, ale pár tisíc navíc proti Bt725 Wifi. Hlavice jsou dost hlučné a budete nucen často měnit baterky.

Autor: Jozef Homola
Datum: 21.07.2020 21:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Doporučuji tazateli se obeznámit s kotlem, který je téměř 20 let starý (konstrukčně). Má vysoký minimální výkon a to přes 8 kW. Jakékoliv hlavice jej budou nutit vypínat. Vypíná se i tehdy, když uživatelem nastavenou teplotu točítkem překročí o 5°C následkem neschopnosti odebrat výkon. Nemá totiž jinou možnost. Pokud má ventilátor odtahu, tak jej spustí naplno (teplo jde do komína) a při poklesu teploty vody pod nastavenou hranici o 3°c, zapíná opět chod. Pro informaci by bylo dobré uvést počet těles v okruhu nebo tepelné ztráty objektu.

Datum: 22.07.2020 20:41 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dekuji za odpoved Mirku. Aktualne resim jenom to dalkove ovladani, protoze stavaji termostat nefunguje a neumel ovladani pres net. Hlavice mozna, nekdy, neni ted dulezite (ty hlavice jiz pouzivam jinde, takze jejich "vlastnosti" znam). Netatmo je o 500kc drazsi, ale komfort te aplikace mi prijde lepsi.

Je mi jasne, ze ten kotel je starsi (14let) a ma sve rekneme mouchy.

Nemovitost ale neni trvale obydlena (neco jako rekreacni chalupa) a tohle je to co tam aktualne je a do doby nez bude nekdy trvale obydlena coz muze byt treba i deset let, tak mi prijde rozumnejsi vyuzit stavajici kotel a pak to nahradit tepelnym cerpadlem nebo co zrovna bude fancy v te dobe :)

Autor: Mirek Svejda
Datum: 22.07.2020 21:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Není škoda dávat na chalupu v podstatě jen pro dálková zapínání kotle takto docela drahé termostaty ? Pokud Vám jde jen o levné řešení internetového ovládání, tak se podívejte na nabídku firmy SonOff. Nabízí kvanta různých přístoječků na dálkové ovládání všeho možného a především za velice nízké ceny.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama