Skladba podlahy na podkladovy beton

Reklama
JS Jakub Skolnik @jakub.skolnik před 3 roky22.07.2020 15:30:00
Skladba podlahy na podkladovy beton

Dobry den,

pri prerabke chalupy riesim dilemu ako aspon trochu zateplit podlahy v starsej casti domu (spalna, chodba a prechodna izba).

Dom je postaveny z nepalenej tehly, zaklad kamenny, v cca roku 1990 - 2000 spravene podlahy betonove. O hydroizolacii neviem, zatial som ju nikde neobjavil. Dom suchy, vo svahu, nezateka, nevlhne (okrem jednej steny z dvora, kde sa berala dazdova voda - oddrenazovane, postavena prevetravana predstena, stena odvtedy sucha).

Tieto izby su v starej casti domu, kde je uz tak relativne nizky strop (cca 220cm po tramy),ktore by som chcel zateplit aspon trochu kvoli lepsiemu pocitu na nohy. Kvoli vyvodom na radiatory a dalsim veciam, ktore uz neovplyvnym mam na zatepletnie cca 5, max 7 cm.

Aku skladbu podlahy by ste poradili?

Ja som zatial rozmyslal nejak takto:

1. Beton povodny (rovny, nerovnosti do cca 2-3 mm)
2. XPS alebo EPS, 2cm
3. OSB, bud 1x18mm, alebo 2x12, perodrazka lepene, popr. srobovane
4. Krocajova izolacia
5. Podlaha vrchna - laminat

Bola by lepsia pouzit napriklad Hobra?Ako izolacia, alebo ako roznasacia vrstva?
Je nutne davat pod OSB rost? Ak by sa robil rost, prinesie nieco lepsie mineralna vlna?

Dakujem za odpoved.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.