Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
zateplení
financování oprav
rekonstrukci kotelny
čistou fasádu
Zjisti více
První on-line konference portálu TZB-info
Rekonstrukce a provoz bytových domů
středa 9.12.2020od 10:00 hod.
Registrovat se
Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zvýčený záhon z tvárnic

Autor: Jaroslav Jirak
Datum: 23.07.2020 10:25
uživatel: 132808

Dobrý den, chtěl bych na zahrádce vybudovat zvýšené záhony. A jedna z variant by byla postavit to z betonovych tvarnic, jak se z nich třeba staví ploty.
Ta představa je taková, aby to mělo výšku nad zemi 50 cm, delka kolem 7m, vnitřní šířka 1m. A samozřejmě mi jde o to, jak to postavit co nejlevneji, bez zbytečné práce, ale aby to plnilo účel. Myslím, že to není třeba dělat tak "poctivě" jako u funkčních staveb, nebo plotů. Jak hluboko byste třeba začli, nebo celkově jestli mi poradíte vhodný postup přip. rovnou tvárnice. Jak byste na to sli?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ladislav Kyllar24.07.2020 17:25
Karol Konárik24.07.2020 16:06

Datum: 24.07.2020 17:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100754
reakce na ...
Zvýšený betonový záhon jsem dělal ze ztraceného bednění šířka 10 cm do země asi 60 cm a nad zemí z obrubníku 30 cm.Ale nic jednoduchého a rychlého to není,záleží jaká je tam půda u nás hodně kamení.

Autor: Karol Konárik
Datum: 24.07.2020 16:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131429
reakce na ...
Já, coby dlouholetý zahrádkář, bych se vam snažil vymluvit mít cokoliv pevně spojeneho se zemi na zahrádce, zahradě a už vůbec ne z betonu. Pokud už musíte mít trendy zvýšený záhon, tak snad dřevěný. Z měkkého dřeva životnost +--6-10 let, borovice, modřín 12-15 let, z dubového vás přežije. Beton, alespoň u mně, nemá na zahradě misto.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama