Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Jaký je Junkers ZW 24-2 DH KEP CERACLASS?

Autor: Tomáš Novák
Datum: 23.07.2020 20:13
uživatel: 100408


Zdravím,
jaké máte zkušenosti s kotlem Junkers ZW 24-2 DH KEP CERACLASS? Myslíte, že to je ok kotel? Budu se stěhovat do domu, kde je tento 7 let starý kotel.
V jedné místnosti je termostat obyčejný na stěně. Dělá se i nějaký wifi, abych to mohl zapnout z jiného města přes router a internet? Na netu jsem našel nějaké texty, že zrovna u kotlů Junkers to snad nejde?

A pokud by odešel, tak dá se vyměnit za nějaký použitý s podobnými parametry nekondenzační? A pak se musí znovu udělat revize? A jde to vůbec, když nové kotle jsou už jen kondenzační?
Díky za odpověď,
T.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jozef Homola
Datum: 23.07.2020 20:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Pořád se dají koupit kotle i atmosférické ale ty už plní novou přísnější normu.
https://www.junkersplus.cz/ZWR-24-7-KE-CERASTAR-d484.htm?tab=download

Jsou i jiné značky. Samozřejmě můžete použít i kondenzační ale musí se splnit instalační kritéria. Pro rozhodování jsou důležité i jiné věci jako možnost odkouření, příprava TUV a neméně důležité pro rozhodování je i spotřeba plynu za rok.
Při výměně kotle se vždy vyžaduje revize.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama