Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Kotel s průtokovou přípravou vody a byt s malou potřebou tepla – část 1.

Autor článku: Ing. Josef Hodboď, redakce
Plné znění článku: Kotel s průtokovou přípravou vody a byt s malou potřebou tepla – část 1.
Anotace článku: Otázka zní: Je nebo není vhodný plynový kondenzační kotel s průtokovou přípravou teplé vody vyžadující výkon 24 kW do bytu s malou tepelnou ztrátou? Protože za daných podmínek bude po celou dobu vytápění, nebo její velkou část, cyklovat. Jak negativně se cyklování projeví na účtu za zemní plyn?

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Nesouhlas
Autor: Jozef Homola
Datum: 10.10.2016 07:41 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
S tímto článkem nesouhlasím.
Zjištění od jiných organizací pro ECO DESIGN při EU plynou jiné závěry (OVER-DIMENSIONING IS A BIG PROBLEM).
Článek vlastně obhajuje proč jsou výkonné kotle dobré při malých TZ. Skoro se mne zdá, že by bylo vhodné přepsat v učebnicích nějaké vztahy pro stanovení maximálního vhodného výkonu versus tepelné ztráty.
Co je nejdůležitější, že v článku není zmínka vůbec o topném okruhu zda se jedná o podlahové topení, radiátorové nebo radiátorové označované LT. Mezi tím je pro kotel (každý) nesrovnatelný rozdíl z hlediska přebytku topného výkonu. Taktně se článek vyhnul počtu startů za sezonu což z hlediska cyklů PRE PURGE a POST PURGE je dosti zásadní.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama