Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Jak sehnat stavební firmu a situace na stavebním trhu obecně

Autor: Jarda Kahounek
Datum: 29.07.2020 14:22
uživatel: 130125


Vážení stavebníci,

jelikož je situace na stavebním trhu díky nedostatku kapacit velmi kritická z pohledu zákazníka, který chce stavět svépomocí formou částečných dodávek, chci se s vámi podělit o názor/tip jak a kde sehnat kvalitní firmu či řemeslníka na jednotlivé činnosti. Co se vám osvědčilo při hledání a komunikaci s firmami. Kde hledat - jestli brát z místních zdrojů nebo spíše po celé ČR. Dle mého názoru je dobré vzít kohokoliv po celé republice na hrubou stavbu a dokončovací práce nechat na osvědčených místních firmách. Jde při těchto úvahách samozřejmě o dvě věci - postavit co nejdříve a za rozumný peníz. ;-)
Moje zkušenost je taková, že při oslovení 10 firem Vám rovnou 8 z nich zakázku odmítne z nedostatku kapacit a ty zbylé dvě musíte týden co týden uhánět a doslova jim lézt do zadku, aby Vám vůbec vypracovaly byť jen cenovou nabídku (o podpisu smlouvy ani nemluvě)! Dá se tomuto nějak předejít? Jsem z Libereckého kraje, možná že je situace v jiných krajích lepší...

Děkuji za každý názor/postřeh!

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama