Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Studna a chlazení / plastové zkruže

Autor: Barbora Vincz
Datum: 30.07.2020 21:50
uživatel: 132831


Dobry den, potřebuji poradit rozumné argumenty, proč tyto dvě věci nedělat...

1. Žijeme v rodiném domě mých rodičů, oni žijí v domě vedle, a můj otec si vymyslel “chlazení” /sklepa kde jsou uloženy brambory. Asi takto....půl urovně sklepa se nachází nad urovni terénu, v domě žiji celý život, v minulosti jsme při záplavách bojovaly se spodní vodou, teď už je to jen dost vlhký sklep a plíseň na zdích, to samé se stává v prvním patře, pri nepravidelném odvětrávání. No a táta si vymyslel, prokapat rouru ze studny do sklípku na zeleninu, zakopanou v zemi a pomocí nějakého větráčku nahánět “chládwk” ze studny do sklepa. My s tím s manželem nesouhlasíme, nejen že budememuset rozkopat naši tříletou práci na trávníku a okrasné zahradě (to je na tom všem to nejmenší) ale máme velké obavy s dalsí vlkosti, která do domu půjde. (Ve sklepě není ani v horku teplo). Máte s tím někdo zkušenost? Napadají vás krom vlkosti i jiné argumenty, proč to nedělat??

2. Studna dělaná z plastových zkruží... v budoucnu máme v plánu kopat studnu na jiné zahradě a je v plánu tam použít plastové zkruže (hloubka 8-10metrů). Hledala jsem v různých diskuzích a všude plastové zkruže lidem vymlouvají- špatné odvětrávání- tvoří se plísně, studna se musí často čistit. Protože na zahradě nejsou přípojky, bude voda například i na umytí rukou, možná i napuštění bazénku pro děti. Jsou u plastových zkruží nějaká pozitiva, nebo nemá cenu se o plastový materiál ani zajímat.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama