Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Oprava plotu

Autor: Vojtěch Kulvait
Datum: 30.07.2020 23:19
uživatel: 121701


Dobrý den,
řeším plot na chatě, 27 dlouhý, po vrstevnici kolmo na svah. Řešený pletivem 160cm a sloupky 170cm. Paní do něj vjela, dva sloupky zlomila a dva nahla.

Nejjednodušší je asi vybetonovat nové sloupky a natáhnout nové pletivo. Řeším ale, že chci nějakou minimální podezdívku proti prasatům a abych při sekání trávy nesekal do pletiva.

Řešil bych podhrabovou deskou, ale znamenalo by to přebetonovat všechny sloupky, protože nemají rozestup na délku desky.

No tak mě napadlo použít jednu řadu tvárnic ztraceného bednění 10x25x50 usazenou do mělké vrstvy štěrku 15-20cm. Nechce se mi dělat základ, kvůli 20cm podezdívky. Pokud to tak udělám, můžu tu jednu řadu tvárnic propojit zámky a udělat z ní monolit, ze kterého budou čouhat sloupky? Nebo to mám dát jen mezi jednotlivými sloupky? Nebo stačí nějaká diletační spára každých řekněme 5m?

Ještě jsem se chtěl zeptat jak řešit, že pokud vykopu původní sloupek i s betonem, tak mi vznikne obrovská díra pro betonáž nového sloupku. Musím jí v celém objemu zalít betonem?

Děkuji za rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama