Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Betonové patky pro pergolu

Autor: Jakub Ptoszek
Datum: 31.07.2020 18:23
uživatel: 130453

Dobrý den, prosím o radu zkušených.
Potřebuju vyvrtat 3 díry pro betonové patky pro nosné trámy zastřešení terasy u domu. Ale teď jsem narazil na problém, s kterým jsem trochu počítal. Když jsem dnes vrtal prostřední díru na patku, narazil jsem na drenáž kolem domu. Trochu jsem doufal, že když budu vrtat 30 cm od domu, tak budu před ní, ale jsem asi rovnou nad ní. Uchycení vodorovného trámu přes fasádu jsem nechtěl, proto jsem zvolil samonosne řešení na 6 patkách. Jak hluboko s patkou vůbec jít? Je možné jiné řešení? Např. tu patku udělat jen nad tu drenáž a zarmovat ji se základy domu pomocí roxoru na chemickou kotvu? Což by bylo v zemine cca 40 cm a nad zemí dalších 40 cm, ale kolem ní udusaná struska jako příprava podloží pod dlažbu.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jakub Ptoszek01.08.2020 06:30
Josef Drda31.07.2020 21:59

Datum: 31.07.2020 21:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105734
reakce na ...
Správně má být patka do nezámrzné hloubky, já dávám 100 cm

Autor: Jakub Ptoszek
Datum: 01.08.2020 06:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130453
reakce na ...
Ty 3 kusy předních patek jsem tak udělal. Vyvrtáno 100 cm hluboko, průměr 20 cm, nabité svisle 4 ks roxoru na díru. Ale právě řeším, co s těma třema patkama u domu, viz. příspěvek.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama