Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zateplení stropu nebo střechy

Autor: Pavel Kříž
Datum: 04.08.2020 09:24
uživatel: 116450


Dobrý den,
řeším dilema, provádím nástavbu pro budoucí obytné podkroví stávajícího rodinného domu. Obytné podkroví bych chtěl provést cca do 3 let, ale prozatím bych ho využíval pro skladování věcí. Otázka zní zda byste zateplili strop nebo rovnou už zateplit šikmou střechu a připravit si to tak pro obytné podkroví. Pokud bych zateplil strop, cca do 3 let bych ho musel znovu rozebrat i s pochozí plochou .

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 05.08.2020 00:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, stejně v rámci akustických vlastností konstrukce mezi dvěma vytápěnými a obývanými prostory budete muset dát mezi spodní podlaží a obytné podkroví nějakou minerální izolaci a pak následně při budování plovoucí roznášecí podlahové vrstvy i kročejovku. Ten minerál vám řeší vzduchovou neprůzvučnost a je ho potřeba minimálně 15 cm, ale když nebude zatím obytné podkroví, můžete klidně použít i 20 - 25 cm izolace, nic tím nezkazíte a ta izolace tam pak zůstane. Jediný a hlavní rozdíl je v tom, že nyní byste tam ještě musel dát i parozábranu, když půda bude pochozí a zaklopená. Ta by tam normálně být nemusela, kdyby bylo rovnou podkroví obytné a vytápěné, ale když tam pak zůstane, nic se tím nepokazí.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama