Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

uchycení regálu mezi stěny

Autor: Jirka Kadlec
Datum: 04.08.2020 10:18
uživatel: 132844


Zdravím. Chtěl bych poprosit o konzultaci.

Potřebuji umístit regál (polici) mezi dvě stěny. Levá je z dutých cihel, 30 cm široká, pravá je z dutých cihel, 15 cm široká, zadní je z dutých cihel, 30 cm široká. Mezi stěnami je 200 cm, police bude mít rozměr 200 x 70 cm. Strop je ve výšce 255 cm, je z železobetonových panelů. Police bude 100 cm pod stropem. Pod policí bude pohovka a příležitostné spaní, nemůže tam být tedy žádná podpěra. Na polici budou knihy a další věci, zatížení cca 180 kg.

Jak nejlépe vymyslet uchycení a materiály?

1) Police z MDF 18mm nebo silnějšího. Nebo je nějaký lepší materiál?
2) Uchycení do dvou stěn nebo i do třetí (zadní), hranoly pod desku nebo jiné řešení?
3) Jak řešit prohnutí desky pod zátěží? Dvě (tři) strany na hranolech, ostatní položené na 200 cm jackel? Nebo udělat "rošt" z jackelů a na něj desku položit?
4) Kotvit regál na jednom nebo více místech do stropu? Závitová tyč uchycená do stropu přes chemickou kotvu nebo hmoždinku?

Díky za postřehy a rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama