Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

podlahové vytápění suchou cestou a dřevěná podlaha

Autor: Lucie Mrlinová
Datum: 05.08.2020 22:23
uživatel: 132854

Dobrý den,
spravujeme starý dům, ve kterém máme navrženou prkennou dřevěnou podlahu na rošt. Uvažujeme nad podlahovým vytápěním suchou cestou.
Objevila jsem např. systém od firmy Jupiter, který by se k našemu záměru hodil (https://www.youtube.com/watch?v=E25MZputMBI&t=61s).
Dívala jsem se do různých textů a diskuzí, protože dřevo v kombinaci s podlahovým vytápěním mně většina lidí nedoporučuje, ale odpovědi se různí a jsou často teoretické.
Máte prosím někdo osobní zkušenost, případně máte takový systém doma a jak jste spokojení? Děkuji i za každou připomínku a radu.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Mirek Svejda06.08.2020 08:58
Jaroslav Šalý05.08.2020 23:20

Datum: 06.08.2020 08:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Důležité je, jaké máte TZ domu po rekonstrukci a jak silnou máte izolaci pod podlahou. Pro vyšší plošné výkony topení a nedostatečnou izolaci je dřevěná podlaha vyloženě nevhodná. V opačném případě jde použít, ale spíše vícevrstvé lamelové podlahy. Klasická prkenná podlaha není moc vhodná.

Autor: Jaroslav Šalý
Datum: 05.08.2020 23:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127876
reakce na ...
dřevo obecně "nevhodné", pro suchou stavbu obzvlášť. PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ SE NEZAPÍNÁ, NEVYPÍNÁ - REGULUJE SE TEPLOTOU VODY.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama